Continental couple 05 2020 1140x190
Thumb 6460156 Thumb 6460157 Thumb 6460155 Thumb 6460158

VW Tiguan kupé sa ukázal v Číne. Príde aj k nám?

VW Tiguan prešiel modernizáciou. Zatiaľ čo v Európe sa môžeme tešiť zatiaľ "len" na výrazný facelift súčasnej generácie, v Číne debutuje kupé verzia s plynule klesajúcou líniou strechy. VW Tiguan kupé, ktorý v Číne volajú Tiguan X, má priestor aj u nás, keďže ľuďom sa tieto typy karosérie páčia a sú ochotní si za ne priplatiť. Nasadenie Tiguanu kupé je však v Európe otázne, a skôr nepravdepodobné.

Spredu štýlovejší Tiguan kupé (Tiguan X) odpovedá faceliftovanej verzii štandardného modelu. Dostal plastickejšie tvary a pripomína Golf 8. generácie. Viac zmien sa logicky udialo v zadnej časti nového crossoveru. Nechýba módne prepojenie zadných skupinových svetiel, agresívne tvarovaný nárazník alebo dvojica veľkých koncoviek výfuku, ktoré dodávajú kupé verzii Tiguanu viac optickej šťavy. Inak je karoséria známym receptom na tému crossover-kupé (SUV-kupé), ktorú započala prvá generácia BMW X6. Zadná časť tak pripomína prémiovú konkurenciu v podobe BMW X4 alebo Mercedes-Benz GLC kupé.

Prečítajte si tiež:

Modernizovaný VW Tiguan podrobnejšie: Až 235 kW vo verzii R!

Tiguan X je dlhý 4761 mm, široky 1859 mm a vysoký 1628 mm. Rázvor osí kolies má hodnotu 2791 mm, čo znamená, že novinku postavili na predĺženej verzii Tiguan L. Európsky Tiguan Allspace má o 4 mm kratší rázvor. Oproti štandardnému Tiguanu môže kupé verzia zaujať aj väčšou priestorovou ponukou v zadnej časti kabíny, a to vďaka dlhému rázvoru osí kolies.

Tiguan X bude v Číne v ponuke v dvoch výkonových verziách prepĺňaného benzínového štvorvalca 2.0 TSI s výkonom 136 kW a 147 kW. K dispozícii bude pohon 4x4 a automatická dvojspojková prevodovka DSG. 

Je pravdepodobné, že Tiguan v takomto prevedení by sa uchytil aj u nás. Trh si SUV-kupé žiada, a pozadu nechce ostať ani VW. Aj keď tento "čínsky" model k nám pravdepodobne nedorazí, budúca generácia Tiguanu by sa mala štýlovejšiemu vzhľadu priblížiť. Už dávnejšie sme vás informovali o tom, že nový Tiguan má byť radikálne iný ako súčasná generácia. Mal by pridať práve na vyššej dávke štýlu, a zároveň zachovať praktickosť súčasného prevedenia.

Odporúčame:

TEST VW Golf 8 1.5 TSI vs 1.5 eTSI DSG: Mild-hybrid alebo "klasika"?