Cupra leon blizsie banner 970x250px 03

Vianočný kamión MAN

Už po štrnásty raz spoločnosť MAN Truck & Bus pomáha Santa Clausovi a vyslala na vianočné turné svoj kamión naložený darčekmi. 

Učni zo vzdelávacieho strediska MAN premenili červený ťahač TGX XXL 18.500 aj pripojený náves na tradičný vianočný truck. Pracovali na ňom niekoľko týždňov, pričom na svetelnú výzdobu použili 240 metrov LED reťazí, ktoré pripevnili na súpravu pomocou vyše 300 upínacích pások a vytvorili žiariaci „záprah“. Aby truck mohol byť na svojom turné neustále rozžatý, v návese sa vezú batérie, ktoré počas jazdy dobíja motor ťahača TGX s výkonom 500 k. To garantuje sedem hodín čisto elektrického napájania vianočného osvetlenia. Sviatočnú náladu umocňuje motív so Santa Clausom, ktorý zdobí náves a už zďaleka ohlasuje, že prichádza špeciálny truck. 

Na konci novembra učni z MAN hrdo odovzdali „záprah“ Santa Clausa jeho pomocníkom a pomocníčkam – dobrovoľníkom z radov zamestnancov MAN, ktorí s ním jazdia a navštevujú vybrané zriadenia sociálnych služieb pre deti a hendikepovaných ľudí, ale tiež vianočné trhy po celom Bavorsku. Ťahač je vybavený pripojiteľným pohonom kolies prednej nápravy MAN HydroDrive, aby dorazil do cieľa vždy bezpečne a načas aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach. Vianočný truck ukončí svoje turné 21. decembra.

Samozrejme, že veľký kamión vezie ako prekvapenie pre deti aj náležitý náklad: čokoládu a malý darček pre každého. „Radosť detí a ich žiariace očká, keď vidia vianočný truck, to je pre nás najkrajší vianočný darček!“ vyznal sa Stefan Kaserer z oddelenia marketingu v MAN, ktorý dobročinnú akciu organizuje.