Continental 09 2020 1140x190
Thumb toyota gr yaris ceny autozurnal.com 13 Thumb content 1t Thumb toyota gr yaris ceny autozurnal.com 3 Thumb toyota gr yaris ceny autozurnal.com 1 Thumb toyota gr yaris ceny autozurnal.com 4 Thumb toyota gr yaris ceny autozurnal.com 5 Hyundai 08 2020 i30 online 1024x597px Thumb toyota gr yaris ceny autozurnal.com 6 Thumb toyota gr yaris ceny autozurnal.com 2 Thumb toyota gr yaris ceny autozurnal.com 7 Thumb toyota gr yaris ceny autozurnal.com 8 Thumb toyota gr yaris ceny autozurnal.com 10 Thumb toyota gr yaris ceny autozurnal.com 9 Hyundai 08 2020 i30 online 1024x597px Thumb toyota gr yaris ceny autozurnal.com 12 Thumb toyota gr yaris ceny autozurnal.com 14 Thumb toyota gr yaris ceny autozurnal.com 11 Thumb toyota gr yaris ceny autozurnal.com 15

Toyota Yaris GR s pretekárskymi koreňmi pozná prvé ceny!

Toyota GR Yaris na poli hothatchov vytŕča z davu, a to ešte ani nie je poriadne v predaji. Má pretekárske korene, zaujímavé technické špecifikácie a teraz sú známe aj prvé ceny auta, ktoré má na to stať sa športovým autom roka 2020.

Prečítajte si tiež:
Toyota GR: V Japonsku majú až 14 športových modelov!

Toyota Gr Yaris cennik

Pracoval na ňom totiž tím Gazoo Racing, ktorý pri vývoji využil skúsenosti zo súťaží WRC. Toyota GR Yaris má pod kabátom techniku s pretekárskymi koreňmi. Poháňa ju potentný turboebnzínový motor s objemom 1.6 l, má pohon 4x4 a 6-stupňovú manuálnu prevodovku. V Nemecku spustili predpredaj, cena na tamojšom trhu začína na úrovni 33 200 eur. V Spojenom kráľovstve stojí od 29 995 libier. To je sympatické číslo, keďže prvé informácie ešte z čias zamaskovaných prototypov hovorili o cene 40 -50 tisíc eur.

Viac informácii o technike nového GR Yaris v článku:

Toyota GR Yaris oficiálne: benzínové turbo, manuál a štvorkolka

Toyota GR Yaris prichádza v štandardnej výbave Dynamic, k dispozícii budú ešte Paket Sport a Paket VIP. V "základe" nájdete športové sedadlá čalúnené Alcantarou, 18-palcové kolesá, kožený volant a ladený výfuk s dvojitou koncovkou. Paket VIP hrá na luxusnejšiu notu a pridáva navigáciu, audiosystém JBL, parkovacie senzory alebo monitorovanie premávky za vozidlom.

Paket Sport zaujme puristov a pravých športovcov, ktorý GR Yaris plánujú využívať špeciálne na okruhy. Podvozok je okruhovo vyladený, pridáva diferenciály Torsen, dodatočné výstuhy alebo 18-palcové kované disky kolies.

Toyota GR Yaris s dušou rally

So sériovým Yarisom má toto "rally auto na každý deň" spoločné len málo. Prepĺňaný trojvalcový motor má objem 1618 cm3, kombinuje priame a nepriame vstrekovanie paliva. Ponúka výkon až 192 kW (262 k) a najvyšší krútiaci moment 360 Nm. Spolu s vysokým výkonom prichádza aj adekvátne dimenzovanie dielov. Okrem toho sú piesty počas práce ostrekované olejom prichádzajúcim z niekoľkých dýz a hriadeľ turba je uložený v odolných valivých ložiskách, namiesto lacnejších klzných. Pohotovostná hmotnosť je na úrovni 1280 kg, maximálna rýchlosť je 230 km/h a na stovku GR Yaris zrýchli za 5,5 s.

Výkon prenáša na vozovku pohon všetkých kolies GR-Four 4WD. Základom je medzinápravová spojka, podľa značky s rýchlymi reakciami a prerozdelením krútiaceho momentu na kolesá prednej a zadnej nápravy. Štandardne sú diferenciály na nápravách otvorené, v spomínanom pakete Sport ich nahradia samosvorné Torseny.   

Slovenské ceny ani dostupnosť zatiaľ nepoznáme, no Toyota nás na svoju novinku láka aj na oficiálnych stránkach slovenského zastúpenia. Budeme vás informovať.