Ben 2022 0049 f1 kampan bezbotas bannery 1140x190px sk 01mp 2
Thumb key visual 0 Thumb lan3027 22 3 Thumb lan3028 22 4 Thumb land cruiser matt black edition Thumb lan2003b 22 2 Thumb lan2001b 22 1

Toyota Land Cruiser Matt Black Edition: Decentné vybrúsenie diamantu

Toyota Land Cruiser sa už vyše 70 rokov teší skvelej povesti pre svoju odolnosť a schopnosť poradiť si s najnáročnejším terénom. Práve to je základom najnovšieho vyhotovenia Toyoty Land Cruiser, ktorým je špecifický variant Matt Black Edition.

Ako vyplýva zo samotného označenia, nová verzia prichádza s matne čiernou povrchovou úpravou prvkov exteriéru s cieľom vyjadriť  robustnosť a účelnosť modelu Land Cruiser. Ide vyslovene o optickú úpravu, zmeny na skvelej technike a mechanike však nečakajte. Nie sú potrebné. 

Nová povrchová úprava zahŕňa lemovanie masky chladiča a jej vertikálne rebrá, horné dekóra svetlometov a rámčeky okolo hmlových svetiel. Matne čierne sú ďalej bočné nášľapné prahy, strešné lišty, kryty vonkajších spätných zrkadiel a 18-palcové zliatinové kolesá spoločne s ozdobným prvkom výklopných zadných dverí nad registračnou značkou.

Sviežu úpravu dostal aj interiér, kde ponuku čalúnení sedadiel obohatili dva nové varianty koženého čalúnenia s čiernymi operadlami a čiernymi sedákmi v kombinácii s bočnicami v kontrastnej sivej, resp. hnedej farbe. V prípade hnedej ide o odtieň konského sedla.

Nový variant Matt Black Edition je k dispozícii pre najvyššiu výbavu Toyoty Land Cruiser v päťdverovom vyhotovení. Používa existujúci pohon všetkých kolies a preplňovaný naftový štvorvalec 2,8 D-4D s maximálnym výkonom 150 kW (204 k), krútiacim momentom 500 Nm a šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

Odporúčame:

TEST Toyota Land Cruiser 2021: Terénna ikona v životnej forme

Dostupnosť jednotlivých prvkov závisí od línie výbavy. Štruktúra línií výbavy a ich obsah sa môžu líšiť podľa konkrétneho trhu. Na Slovensku bude Matt Black Edition v ponuke ako štandard v rámci výbavy Executive. Spustenie predaja novej Toyoty Land Cruiser Matt Black Edition na európskych trhoch je naplánované na posledný štvrťrok 2022.

Advertisement