Honda 06 2020 1140x86 jazz
Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 8 Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 6   k pia Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 9   k pia Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 7   k pia Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 11   k pia Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 12   k pia Vw 06 2020 1024x597 t cross Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 13   k pia Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 14   k pia Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 15   k pia Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 16 Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 17 Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 18 Vw 06 2020 1024x597 t cross Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 19 Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 20 Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 24 Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 25 Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 1 Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 3 Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 2 Vw 06 2020 1024x597 t cross Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 4 Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 5 Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 27 Thumb nova toyota hilux 2020 facelift autozurnal.com 28

Toyota Hilux prešla modernizáciou. Dostala silnejší motor

Modernizovaná Toyota Hilux prináša štýlovejší dizajn, výbornú výbavu a nový 2.8 l motor s výkonom 150 kW (204 k).

Legendárny pracant sa dočkal výraznej modernizácie, ktorá okrem vzhľadových zmien prináša vylepšenia interiéru a novú pohonnú jednotku s vyšším výkonom. Nechýbajú vylepšenia v oblasti výkonnosti v teréne aj na cestách v spojení s vyššou mierou pohodlia, modernejším vybavením a rozšírením sortimentu modelov so zameraním na rastúce európske trhy vozidiel na dvojaké použitie a na voľný čas. Značka tvrdí, že najvyšší stupeň výbavy Invincible ponúka zákazníkom na mieru šitý štýl a špičkové vybavenie bez toho, aby utrpela pevnosť a robustnosť vozidla či jeho atribúty kvality, odolnosti a spoľahlivosti, vďaka ktorým sa stal Hilux najobľúbenejším pick-upom na svete.


Úžitkové zaťaženie na úrovni jednej tony a ťažná kapacita 3,5 tony sú odteraz rozšírené na všetky typy karosérie s pohonom štyroch kolies (verzia s jednoduchou kabínou, s dvojitou kabínou a s ďalšou kabínou).

Viac štýlu aj pre pracovný pick-up

Predná časť nového Hiluxu je kompletne prepracovaná. Výrazný dizajn dopĺňa trojrozmerná maska chladiča a predných nárazníkov. Vyzdvihujú robustný a široký postoj pick-upu. štýl exteriéru je možné ešte vylepšiť prednými a zadnými združenými svetlami LED s novým dizajnom, 18-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin a výberom troch nových farieb karosérie – červenej Emotional Red II, tmavomodrej Dark Blue a bronzovej metalízy Oxide Bronze.

Vo vynovenom interiéri zaujme kombimeter s prepracovaným dizajnom a obrazovka informačno-zábavného systému v stredovej konzole s uhlopriečkou 8", ktorá je vybavená mechanickými tlačidlami a číselníkmi na lepšie ovládanie pri všetkých jazdných podmienkach. Vylepšený multimediálny systém obsahuje softvér a obrazovku s rýchlejšou odozvou a jeho súčasťou sú aj integrované systémy Apple CarPlay a Android Auto na pripojenie smartfónov.

Rozsiahly zoznam vybavenia obsahuje systém bezkľúčového nastupovania a štartovania vozidla pomocou jediného tlačidla, satelitnú navigáciu, automatickú klimatizáciu, predné a zadné parkovacie senzory a luxusný audiosystém JBL Premium so sústavou deviatich reproduktorov, ktorého súčasťou je osemkanálový zosilňovač 800 W a technológia obnovy komprimovaného zvuku CLARi-Fi.

Toyota Hilux dostala nový 2,8 l turbodiesel

Pod kapotu sa nasťahoval nový turbodiesel s výkonom 150 kW (204 k) a krútiacim momentom 500 Nm. Nový Hilux zrýchli z nuly na 100 km/h za rovných 10 sekúnd (o 2,8 sekundy rýchlejšie než model s existujúcim 2,4-litrovým motorom), zatiaľ čo priemerná spotreba paliva dosahuje 7,8 l/100 km a emisie CO2 sa pohybujú na úrovni 204 g/km.

Odporúčame:

TEST Toyota Corolla TREK 2.0 Hybrid: Atlét s dobrodružným duchom

Nový 2,8-litrový motor je zameraný na najnáročnejších majiteľov modelu Hilux, ktorí majú vozidlo na dvojaké použitie a na voľný čas. V ponuke bude vo verziách karosérie s dvojitou kabínou (Double Cab) a ďalšou kabínou (Extra Cab) a s možnosťou výberu šesťstupňovej manuálnej alebo šesťstupňovej automatickej prevodovky v spojení s pohonom štyroch kolies.

Cieľom konštruktérov nového Hiluxu bolo zachovať legendárne terénne vlastnosti tohto modelu a súčasne zlepšiť jeho komfort na cestných povrchoch. Z hľadiska zabezpečenia špičkového výkonu v extrémnych terénnych podmienkach je Hilux jedným z mála modelov, ktoré sú stále verné architektúre s rámovou konštrukciu karosérie, pretože dokáže lepšie odolať krútiacim silám.

Komfort a jazdné vlastnosti nového modelu Hilux sú kvalitnejšie vďaka vylepšeným systémom odpruženia a elektrického posilňovača riadenia. Odpruženie má vyladené predné a zadné tlmiče, vylepšenú konštrukciu listovej pružiny a nové puzdro, ktoré zabezpečujú plynulejšiu jazdu a zároveň menšie otrasy pri jazde cez výmole a schodkový terén. Zároveň treba dodať, že základom Hiluxu je stále rámová konštrukcia. 

Prečítajte si tiež:

Toyota začala v Poľsku vyrábať nový motor

Terénne kvality zlepšuje nová elektronická funkcia, ktorá replikuje efekt mechanického samosvorného diferenciálu (na modeloch s pohonom dvoch kolies), zníženie otáčok motora pri voľnobehu z 850 na 680 ot./min., vyladená odozva akcelerátora na zaistenie lepšej kontroly vodiča, modernizovaný systém riadenia stability vozidla (VSC) a nový monitor uhlu pneumatík.

Vrchol výbavy "Invincible"

Najvyšší stupeň výbavy Invincible je v modelovom rade Hilux v ponuke vo variantoch s dvojitou kabínou (Double Cab) a s ďalšou kabínou (Extra Cab). Medzi dizajnové prvky exteriéru vyhradené pre výbavu Invincible patrí na mieru šitá predná mriežka chladiča a dizajn nárazníka, klznej dosky, blatníka, kľučiek na dverách, kolies a dverí batožinového priestoru. To, ako vyzerá, vidíte na fotkách v článku a v galérii.

Pokiaľ ide o vybavenie na palube vozidla, stupeň Invincible vychádza zo špecifikácie vyššieho stupňa výbavy a obsahuje kombimeter, akcenty obloženia v čiernej metalíze a čiernej chrómovej úprave a systém bezkľúčového nastupovania vyhradený pre tento stupeň výbavy. Varianty s dvojitou kabínou (Double Cab) sú doplnené o modré náladové osvetlenie v obložení predných a zadných dverí a dvojfarebné sedadlá z perforovanej kože, ktoré zvyšujú atraktívnosť kabíny.

Predaj nového modelu Hilux sa začne tento rok v júli vo východnej Európe a v októbri v západnej Európe.