Vw limited 1140x190  1

Titul Van of the Year 2024 získal Ford Transit Custom

Počas uplynulých 23 rokov Ford Transit päťkrát zvolili za International Van of the Year, čo je najprestížnejšie európske ocenenie v odvetví ľahkých úžitkových vozidiel. Najnovším držiteľom trofeje pre rok 2024 je nový Ford Transit Custom.

Odborná porota zložená z 24 európskych novinárov, ktorí sa špecializujú na úžitkové vozidlá, udelila najvyššie bodové hodnotenie najnovšiemu Fordu Transit Custom. Nasleduje nové Iveco eDaily a pódiové umiestnenia uzatvára Renault Trafic E-Tech. Ďalšími finalistami boli HYVIA Master E-Tech H2, Mercedes-Benze Citan a Opel Vivaro-e Hydrogen, čo ilustruje, koľko rozmanitých typov pohonov je dnesk dispozícii v jednotlivých segmentoch ľahkých úžitkových vozidiel.

„Ford Transit vyhral súťaž International Van of the Year už piatykrát. Najprv v rokoch 2001 a 2007 s vtedajším univerzálnym modelom a krátko po uvedení novej generácie samostatného jednotonového variantu Transit Custom si titul zabezpečil v roku 2013, potom v roku 2020 a teraz v roku 2024. Je to významný úspech a gratulujeme všetkým, ktorý sa na ňom podieľali,“ uviedol Jarlath Sweeney, predseda IVOTY.

Hans Schep, generálny riaditeľ Ford Pro Europe, pred odovzdaním trofeje na výstave Solutrans 2023 v areáli EurExpo vo francúzskom Lyone povedal: „Sme veľmi hrdí, že porota IVOTY udelila toto prestížne ocenenie nášmu novému modelu. Nový Transit Custom je pre európskych zákazníkov lídrom medzi jednotonovými dodávkami a bol navrhnutý a skonštruovaný tak, aby spĺňal ich rozmanité potrebyPopri oceňovanom dieselovom modeli budú mať zákazníci čoskoro na výber aj elektrické a plug-in hybridné verzie. Každý model je plný inovácií a disponuje superrýchlym pripojením k softvérovému ekosystému Ford Pro, ktorý pomáha rozvoju podnikania našich klientov."