Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb tge mieri na  al ie trhy 2 Thumb tge mieri na  al ie trhy 4 Thumb tge mieri na  al ie trhy 1 Thumb tge mieri na  al ie trhy 5 Thumb tge mieri na  al ie trhy 3 Thumb tge mieri na  al ie trhy 6 Thumb tge mieri na  al ie trhy 7 Thumb tge mieri na  al ie trhy 8 Thumb tge mieri na  al ie trhy 9 Thumb tge mieri na  al ie trhy 10

TGE mieri na ďalšie trhy

V polovici septembra – štyri mesiace po úspešnom uvedení radu MAN TGE v Nemecku, Rakúsku, Holandsku a vo Švajčiarsku – výrobca predstaví nový model aj na ostatných kľúčových európskych trhoch. Veľký van značky MAN s maximálnou celkovou hmotnosťou od 3 do 5,5 t bude onedlho dostupný aj na Slovensku.

Predaj novinky rozširuje MAN Truck & Bus do veľkej časti Európy. Van, vďaka ktorému MAN bude môcť ponúkať zákazníkom kompletné portfólio úžitkových vozidiel s celkovou hmotnosťou od 3,0 do 44 ton, onedlho uvidia s domácimi evidenčnými značkami už aj na cestách vo Francúzsku, v Taliansku, Španielsku a Poľsku. Prezentácie zahŕňajú tiež trhy v Dánsku, Belgicku a Portugalsku, vo Veľkej Británii zasa bude debutovať model s riadením na pravej strane. Uvedenie na slovenský trh je naplánované na začiatok januára 2018.

Okrem dodávkového vozidla a presklenej dodávky sortiment vozidiel MAN TGE v súčasnosti obsahuje aj podvozok s jednoduchou alebo dvojitou kabínou. V rámci jednotlivých verzií vanu si zákazníci môžu vybrať z dvoch rázvorov, troch výšok strechy a troch dĺžok. Objem nákladného priestoru v dodávkovom vozidle podľa zvolenej veľkosti karosérie dosahuje až 18,4 m3. Na výber je pohon predných, zadných alebo všetkých štyroch kolies, a to v spojení so šesťstupňovou manuálnou alebo osemstupňovou automatickou prevodovkou. Vznetový motor so zdvihovým objemom 1968 cm3 poskytuje najvyššiu mieru hospodárnosti pri výkonoch 75 kW/102 k, 90 kW/122 k, 103 kW/140 k alebo 130 kW/177 k.

K bezpečnosti a pohodliu vodiča aj cestujúcich v novom vane MAN TGE prispieva viacero sofistikovaných asistenčných systémov: vozidlo disponuje napríklad štandardne dodávaným asistentom núdzového brzdenia EBA, ale aj príplatkovým adaptívnym tempomatom ACC. Vďaka hospodárnej spotrebe i nízkym nákladom na údržby a opravy má nový MAN TGE veľmi zaujímavé hodnoty celkových nákladov na vlastnenie vozidla (TCO).