Honda 06 2020 1140x86 jazz

Tento "pilot" letel na Fabii rýchlosťou 214 km/h!

Nebezpečne rýchlou jazdou sa "blysol" vodič, ktorému novozámockí policajti na okresnej ceste s maximálnou povolenou rýchlosťou 90 km/h namerali rovných 214 km/h! Prípad je bizarný tým, že takúto rýchlosť dosiahol na Škode Fabia 3. generácie, malom aute segmentu B, ktoré môže mať max. 81 kW/110 k motor.

Dušovanie sa nad agresívnou jazdou vodičov vo veľkých, rýchlych a luxusných autách dnes na mieste nie je. Rekordmanom je "strelec" na pomerne obyčajnej Škode Fabia 3. generácie. Tá je známa tým, že oproti predchádzajúcim dvom generáciám nedostala rýchlu verziu RS. Rekordná Fabia, ktorá medzi obcami Gbelce a Pribeta jazdila rýchlosťou 214 km/h, tak môže mať pod kapotou nanajvýš motor 1.2 TSI alebo 1.0 TSI, v oboch prípadoch s výkonom 81 kW. Keďže maximálna rýchlosť takto motorizovaných Fabii sa podľa verzie pohybuje medzi 194 - 196 km/h, vodič potreboval okrem poriadnej guráže aj prijateľné podmienky napr. vo forme tiahleho klesania. Fabiu vyžmýkal doslova na 110 %. Do úvahy pripadá tiež zvýšenie výkonu prostredníctvom čiptuningu alebo vietor "od chrbta".

Pozrite si zverejnené video na facebookovej stránke Polície SR

Tak či tak, za prekročenie rýchlosti o 124 km/h dostal pokutu vo výške 800 eur. Je zrejmé, že takáto jazda mimo obce je mimoriadne nebezpečná nielen pre "pilota", ale aj pre ostatných účastníkov cestnej premávky. 

Odporúčame podobných "expertov":

Vodič tohto Jimny posunul obratnosť malého offroadu na novú úroveň!

"Pilot" z Poľska preletel kruhovým objazdom a pristál na cintoríne