Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb 1f Thumb 2f Thumb 4f Thumb 5f Thumb 3f Thumb 6f Thumb 8f Thumb 7f Thumb 9f Thumb 10f Thumb 11f Thumb 13f Thumb 14f Thumb 15f Thumb 17f Thumb 16f

Ťažko havarované Ferrari Enzo zachránil samotný výrobca

Superšport z roku 2004 má za sebou iba 2500 kilometrov, ale ťažký život. Teraz čaká na nového majiteľa.

Aukčná spoločnosť RM Auctions bude začiatkom februára dražiť jeden z 400 vyrobených exemplárov Ferrari Enzo. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby auto nemalo za sebou naozaj krušný život.

Auto kúpil Bo Stefan Eriksson, švédsky podnikateľ, účastník vytrvalostných pretekov 24 hodín Le Mans, ale aj niekoľkokrát trestaný kriminálnik. Pôvodne červené Enzo sa stalo obeťou ťažkej havárie v rýchlosti 261 km/h, keď sa Eriksson údajne pretekal s Mercedesom-Benz SLR McLaren v bežnej premávke na kalifornskej diaľnici. 

Šofér prežil, ale auto sa pri nehode rozlomilo na dve polovice. Zdalo sa, že tým osud Enza s číslom podvozka 135564 končí.

Vzhľadom na nízky počet vyrobených kusov by to bola ozajstná škoda. Do opravy sa napokon pustila samotná automobilka Ferrari, resp. jej divízia Ferrari Classiche Department, ktorá renovuje historické exempláre.

Mechanici postavili prakticky nové auto, pričom pôvodný červený lak nahradil čierny. Interiér kombinuje čiernu s červenou a jeho súčasťou je napríklad aj nový multimediálny systém. Enzo získalo certifikát pravosti a teraz čaká na nového majiteľa.

Dražba prebehne tretieho februára v Paríži a očakáva sa, že zberatelia zaň budú ochotní zaplatiť minimálne 1 472 000 eur.