Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb skoda slavia 3d render 2021 autozurnal.com 1 Thumb skoda slavia 3d render 2021 autozurnal.com 2 Thumb skoda slavia 3d render 2021 autozurnal.com 4 Thumb skoda slavia 3d render 2021 autozurnal.com 3

Takto má vyzerať nová Škoda Slavia 2021. Značka ju predstaví už túto zimu

Škoda Slavia 21. storočia sa postupne odhaľuje. Malý sedan určený pre indický trh vykreslil známy grafik webu Kolesa.ru na základe oficiálnych záberov maskovaných prototypov.

Aj keď do Európy nedorazí, pre značku Škoda a koncern VW bude veľmi dôležitým autom... Škoda vidí veľký potenciál v rozvíjajúcom sa indickom trhu. Chute tamojších zákazníkov sú však trochu odlišné od pomerov v Európe. U nás malé sedany prakticky vymreli a vymierajú aj vo vyšších automobilových triedach, no v Indii sú úspešné. Škoda Slavia bude po nedávnej Škode Kushaq druhý sériový model, určený výlučne pre indický trh. Malý sedan s ikonickým názvom Slavia bude mať premiéru už túto zimu.

Oficiálny vzhľad zatiaľ nepoznáme, no Škoda zverejnila skicu bočnej siluety Slavie a taktiež oficiálny záber maskovaného prototypu, ktorý pod maskou tajomstva fólie skrýva sériové tvary. A na základe nich vykreslil grafik webu Kolesa.ru možnú sériovú podobu. Z minulosti už vieme, že v majorite prípadov sa do následnej produkčnej podoby vie "trafiť" s veľkou presnosťou. 

Prečítajte si tiež:

Škoda prevzala zodpovednosť za vývoj platformy MQB A0. Vyrastú na nej nové vstupné modely Škody a Volkswagenu

Meno odkazuje na prvé bicykle, ktoré vyrábali zakladatelia spoločnosti Václav Laurin a Václav Klement. Zac Hollis, vedúci Škoda Auto India, hovorí: „Škoda má bohatý medzinárodný odkaz presahujúci 125 rokov. Názov Slavia reprezentuje počiatky úspešného príbehu, v ktorom sa Škoda stala jednou z najúspešnejších automobiliek. Tento tradičný názov tak opäť predstavuje začiatok novej éry značky Škoda, tentoraz na indickom trhu. Slavia bude stelesnením perfektnej kvality spracovania, spoľahlivosti a zážitku z jazdy. Na indickom trhu chceme výrazne rásť a Slavia zohrá v splnení tohto cieľa kľúčovú úlohu."

V rámci projektu INDIA 2.0 zodpovedá česká značka za všetky aktivity koncernu Volkswagen na indickom trhu. Tento projekt zahŕňa modelovú ofenzívu celkom štyroch nových kompaktných vozidiel. Vozidlá Kushaq, Slavia a dva modely značky Volkswagen sú postavené na platforme MQB-A0-IN, ktorú Škoda špeciálne upravila pre potreby indického trhu. Samotná výroba bude až na 95 % lokalizovaná.

Odporúčame:

Takto má vyzerať nová Škoda Superb 4. generácie. Pôjde cestou evolúcie

V roku 1895 začínali zakladatelia spoločnosti, Václav Laurin a Václav Klement, v Mladej Boleslavi najprv s opravami bicyklov. Čoskoro potom navrhli vlastné bicykle a od roku 1896 ich úspešne predávali pod značkou Slavia. Meno nového sedanu určeného pre indický trh je poctou počiatkom spoločnosti Škoda. Kým názov Kushaq vychádza z indických tradícií, Slavia symbolizuje úzke prepojenie indoeurópskej tradície a českej a indickej kultúry.

Rok 2021 je pre Škodu v Indii rokom expanzie. V rámci projektu INDIA 2.0 investoval koncern Volkswagen jednu miliardu eur do vývoja štyroch nových modelov (2 modely Škoda a 2 modely Volkswagen). Napriek pandémii Covid-19 má nový Kushaq za sebou úspešný štart. Od uvedenia na trh v júli 2021 registruje automobilka už viac ako 10 000 objednávok. Vďaka Slavii značka v Indii očakáva výrazný nárast predaja. Indický trh zohráva v rastovej stratégii Škody významnú úlohu.

Zdroj a foto: Škoda Auto, Kolesa.ru

Advertisement