Kia 1140x190
Thumb 8819 dsc 0427 Thumb 85292 large subaru priviezlo do europy kombi velke ako octavia Thumb 85291 large subaru priviezlo do europy kombi velke ako octavia Thumb 85290 large subaru priviezlo do europy kombi velke ako octavia Thumb 85289 large subaru priviezlo do europy kombi velke ako octavia Thumb 85288 large subaru priviezlo do europy kombi velke ako octavia Thumb 85287 large subaru priviezlo do europy kombi velke ako octavia Thumb 85285 large subaru priviezlo do europy kombi velke ako octavia Thumb 85286 large subaru priviezlo do europy kombi velke ako octavia Thumb 85284 large subaru priviezlo do europy kombi velke ako octavia Thumb 85283 large subaru priviezlo do europy kombi velke ako octavia Thumb 85282 large subaru priviezlo do europy kombi velke ako octavia Thumb 85281 large subaru priviezlo do europy kombi velke ako octavia Thumb 85280 large subaru priviezlo do europy kombi velke ako octavia

Subaru priviezlo do Európy kombi veľké ako Octavia

Subaru Levorg v nás oživilo pekné spomienky na niekdajšiu Imprezu kombi. Oproti nej je väčšie a dĺžkou 4690 mm či rázvorom 2650 mm má veľmi blízko k Škode Octavia Combi.

Paralela s Imprezou je na mieste, pretože Levorg využíva rovnaký technický základ i časť interiéru. Zvláštny názov auta odkazuje na slová  LEgacy, reVOlution a touRinG.

Môžeme povedať, že po čase je to opäť pekné Subaru. Na prvý pohľad možno nenápadné, ale pri bližšom skúmaní jednoznačne chytá za srdce. Predné partie a široké blatníky akoby z oka vypadli kultovému WRX STi. Kapota motora zahŕňa nasávací otvor, privádzajúci vzduch k medzichladiču. Zadok je ladený v štýle starej Imprezy GT kombi. Aj ona mala na piatych dverách  dva spojlery - jeden nad a druhý pod zadným oknom. V prípade novinky sú oba pekne zapracované do karosérie.

Kabína obsahuje známu palubnú dosku, použitú už v modeloch XV, Impreza alebo WRX STi. Volant s výrazne tvarovaným hrubým vencom je jednoducho nádherný. Akurát nám do športovo ladeného kombi nepasuje elektronická parkovacia brzda.

Jediný v Ženeve vystavený exmplár má anatomické predné sedadlá a solídny priestor vzadu. Japonci si evidentne dali záležať, aby sa Levorg páčil aj Európanom. Nezabudli na detaily, ako možnosť sklápať operadlá zadných sedadiel priamo z kufra, ani na odkladacie schránky pod dnom.

Dĺžka a šírka batožinového priestoru sú porovnateľné s Octaviou Combi. Škodovka má kufor podstatne hlbší, preto z neho vyťažila 610 litrov, kým Subaru 522 l.

Podľa dostupných informácií k nám nedorazí verzia poháňaná prepĺňaným dvojlitrom, ale iba slabšia jedna-šestka DIT. Nový turbodúchadlom dopovaný štvorvalec typu boxer má priame vstrekovanie paliva a výkon 125 kW (170 k) dosahuje v rozsahu 4800 až 5600 otáčok za minútu. Krútiaci moment vrcholí hodnotou 250 Nm medzi 1800 a 4800 otáčkami. Levorg na ženevskom výstavisku je vybavený bezstupňovou prevodovkou Lineartronic.

Predaj novinky na starom kontinente sa rozbehne až niekedy v druhej polovici roka 2015. Preto je Subaru zatiaľ na podrobnosti skúpe. Otáznik visí nad manuálnou prevodovkou a vznetovým motorom 2.0 Boxer Diesel. Istý je iba stály pohon všetkých štyroch kolies a nástup nových bezpečnostných pomocníkov, vrátane adaptívneho tempomatu či automatického brzdného systému, reagujúceho do rýchlosti 50 km/h.