Vw 10 2020 1140x190
Thumb skoda karoq vyroba na slovensku autozurnal.com 10 Thumb skoda karoq vyroba na slovensku autozurnal.com 3 Thumb skoda karoq vyroba na slovensku autozurnal.com 2 Thumb skoda karoq vyroba na slovensku autozurnal.com 1 Thumb skoda karoq vyroba na slovensku autozurnal.com 4 Thumb skoda karoq vyroba na slovensku autozurnal.com 5 Continental 09 2020 1024x597 Thumb skoda karoq vyroba na slovensku autozurnal.com 6 Thumb skoda karoq vyroba na slovensku autozurnal.com 7 Thumb skoda karoq vyroba na slovensku autozurnal.com 8 Thumb skoda karoq vyroba na slovensku autozurnal.com 9

Škoda Karoq "made in Slovakia". Obľúbené SUV vyrábame už aj u nás

Počnúc 23. októbrom 2020 začal slovenský závod Volkswagen Bratislava vyrábať české SUV Škoda Karoq. Výroba beží na spoločnej linke s mini modelmi rodiny NSF. 

Škoda Karoq patrí celosvetovo medzi najobľúbenejšie modely českej značky. Po kompaktnom SUV je na európskych trhoch veľký dopyt, ktorý výroba v rodnom Česku nedokáže pokryť. Z kapacitných dôvodov tak ešte minulú jeseň do hry vstúpili bratislavské závody Volkswagen Slovakia, ktoré od 23. októbra vypomáhajú s výrobou. Naša fabrika v Devínskej Novej Vsi je známa kvalitou montáže a skúsenosťami. Z bratislavských liniek schádzajú veľké a luxusné SUV VW Touareg, Porsche Cayenne alebo Audi Q7.

Prečítajte si tiež:

Nová Škoda Fabia 2021 môže vyzerať takto. Toto o nej zatiaľ vieme

Skoda Karoq made in slovakia

Škoda Karoq na spoločnej linke s VW up!

Zaujímavo je riešená samotná výroba modelu Karoq na spoločnej linke s mini autami rodiny NSF (New Small Family) - VW up!, eco up!, e-up! a Seat Mii Electric. Zakomponovať na spoločnú linku konštrukčne úplne iný model, ktorý používa samostatné diely nie je z hľadiska internej logistiky ľahký proces. Bratislavská fabrika to však zvládla a Karoq sa môže popýšiť nálepkou "made in Slovakia". Mimochodom, výroba SUV dá prácu približne 500 novým pracovníkom. Objem výroby sa bude pohybovať rádovo v desiatkach tisícov kusov ročne. Najviac vyrobených kusov bude s motorom 1.5 TSI so 6-st. manuálnou a 7-st. automatickou prevodovkou.

Samotné karosérie Karoqu u nás nevyrábame. Vyrábajú a lakujú ich v Českej republike. Následne ich transportujú do Devínskej Novej Vsi. Karosérie vyskladňujú na linku na konci lakovne, odkiaľ putujú do montážnej haly spolu s karosériami modelov NSF.