Thumb nova skoda fabia 2021 autozurnal.com 1 Thumb nova skoda fabia 2021 autozurnal.com 2

Nová Škoda Fabia 2021 môže vyzerať takto. Toto o nej zatiaľ vieme

Nová generácia Škody Fabia príde v roku 2021. Značka však jej dizajn drží v tajnosti a necháva popustiť uzdu fantázie nezávislým grafikom. Nová Fabia môže vyzerať takto. Nasadí známe dizajnové prvky Scaly a Octavie, zároveň má mať optimálne proporcie a atletický postoj.

Dizajn novej Škody Fabia 2021 zatiaľ nepoznáme, motoristický svet tiež prekvapivo nepozná ani solídne snímky zamaskovaných prototypov. Áno, pokusy testovacej muly, odetej do karosérie SEATu Ibiza tu boli, no takto Fabia rozhodne vyzerať nebude. Avšak to, ako by vyzerať mohla, prinášajú grafické ilustrácie známeho grafika Klebera Silvu. Autor skombinoval prvky Scaly a Octavie do finálneho vzhľadu, ktorý má odkázať práve na novú generáciu malého českého hatchbacku.

Aká bude nová Škoda Fabia 2021?

Dizajn vzniká kompletne tímom Olivera Stefaniho, ktorý sa podpísal pod vzhľad novej Octavie. Z hľadiska dizajnu čakáme evolúciu súčasného škodováckeho dizajnu a prvky novej Octavie a Scaly. Podľa nemenovaného zdroja magazínu auto.cz má byť nová Fabia veľmi atraktívne auto s optimálnymi proporciami. Očakávame nižší, širší a atletickejší postoj.

Prečítajte si tiež:

JAZDA Škoda Octavia RS iV: Ide plug-in hybrid a šport dokopy?

O tom, aká bude nová Fabia z technického hľadiska už máme dostatok informácii. Fabia presedlá na platformu MQB A0, na ktorej stojí SEAT Ibiza, VW Polo, Audi A1 a Škoda Scala (s predĺženým rázvorom osí kolies). Pod kapotou bude známy trojvalcový turbobenzínový motor 1.0 TSI vo viacerých výkonových verziách. Nebude chýbať ani plynová CNG verzia 1.0 TGI. Kvôli tlaku na emisie očakávame aj určitú formu elektrifikácie vo forme mild-hybridu, najmä v spojení s automatickou prevodovkou DSG.

Turbodiesel nebude, otázkou ostáva nasadenie silnejšieho benzínového štvorvalca 1.5 TSI Evo. Niektoré zdroje tvrdia, že Fabia ho rozhodne dostane. My sme kvôli emisnej hystérii EÚ skeptickí a tak nám neostáva nič iné, len si počkať na oficiálne informácie. Čakáme postupné dávkovanie informácii o aute, ktoré má na českom a slovenskom trhu špeciálne miesto a je veľmi obľúbené. Nová Škoda Fabia 2021 sa svetu ukáže najskôr v polovici roka 2021. Do predaja však príde neskôr, a to koncom roka 2021.

Zdroj foto: Kleber Silva