Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb facelifted skoda karoq 2 Thumb karoq 2022 Thumb facelifted skoda karoq 4 Thumb facelifted skoda karoq 5 Thumb skoda karoq facelift Thumb skoda karoq 25 Default Thumb skoda karoq 33 01f3009c0d17098f Thumb skoda karoq 4 4 scout 97 Thumb skoda karoq 69 Thumb skoda karoq 915 035a026909f80776

Škoda Karoq je najpredávanejšie SUV značky. Facelift už klope na dvere. Toto o ňom zatiaľ vieme

Škodu Karoq čaká decentné omladenie. Modernizovanú podobu kompaktného SUV značka predstaví už 30. novembra 2021. Karoq je aj naše "domáce" auto, schádza totiž aj z liniek v závode VW v Devínskej Novej Vsi. Ide o najpredávanejšie SUV českej značky a celkovo druhú najpredávanejšiu Škodu.

Od svojho uvedenia na trh na jar roku 2017 má Karoq veľký podiel na úspechu českej automobilky. Od toho času si po boku svojho „väčšieho brata“ Kodiaqa získalo mnoho zákazníkov a v posledných rokoch výrazne formovalo rozvoj značky Škoda. Do dnešného dňa zišlo z linky viac ako pol milióna Karoqov. V roku 2020 a v prvej polovici tohto roka bol Karoq najpredávanejším SUV značky Škoda a po Octavii bol druhým najobľúbenejším modelom značky. Karoq sa vyrába v Českej republike, na Slovensku, v Rusku a v Číne.

Takto si faceliftovaný Karoq predstavuje známy grafik webu Kolesa.ru. Vizualizácie vykreslil na základe maskovaných prototypov a vo svojich "predpovediach" sa do následnej sériovej podoby triafa s veľkou úspešnosťou. Upozorňujeme, že nejde o oficiálne zábery značky Škoda.

Pri svojom uvedení na trh Karoq svojimi kryštalickými prvkami, zaujímavými tvarmi a ostrými líniami nadviazal na dizajnový jazyk modelu Kodiaq. Názov modelu s počiatočným písmenom „K“ a s písmenom „Q“ na konci okrem toho nadviazal na typickú nomenklatúru SUV modelov značky Škoda. Meno vychádza z jazyka kmeňa Aleuťanov, pôvodných obyvateľov Aljašky. Vďaka svojim kompaktným rozmerom je Karoq vhodný pre jazdu v meste, ale režim Offroad, vysoká svetlá výška a na želanie dodávaný pohon všetkých kolies umožňujú aj jazdu mimo spevnenej cesty. Nechýba dobrá priestorová ponuka a veľký batožinový priestor. Mimochodom, v koncerne Volkswagen má Karoq bračeka v podobe SEAT Ateca, ktorý je technicky aj rozmerovo veľmi podobným kusom techniky.

Škodu Karoq čaká po štyroch rokoch od premiéry povinný facelift. Veľké zmeny však nečakajte, Karoq dostane decentné vylepšenia, ktoré mu predĺžia život o ďalšie štyri roky. Pod kapotou budú stále hrať prím spaľovacie motory (benzínové aj naftové - 1.0 TSI, 1.5 TSI, 2.0 TSI a 2.0 TDI), prevodovky budú na výber dve - 6.st manuál a 7-st. automat DSG. Druhá menovaná skriňa príde v dvoch podobách - so suchými spojkami pre slabšie motorizácie s krútiacim momentom do 250 Nm, robustnejšia verzia pre pohon 4x4 a silnejšie motory nasadí "dvojspojku" so spojkami v olejovom kúpeli (tak ako doteraz). Karoq bude naďalej v ponuke aj s pohonom všetkých kolies, čím sa odlišuje od mladšieho a menšieho brata Kamiq. Plug-in hybridný pohon Karoq nedostane ani s príchodom faceliftu. Nečakajte ani ostrú verziu RS, o ktorej sa dlhšie špekulovalo a šepkalo.

Očakávame decentné dizajnové zmeny prednej časti, ktoré budú viac korešpondovať s najnovšími modelmi a dizajnovým jazykom Škody. Maska by mala byť opäť o niečo väčšia, no najväčšie zmeny majú zastihnúť svetelnú techniku. Samotné svetlá majú byť podľa všetkého užšie, no to hlavné má byť vylepšená full-LED technika. Podobne ako Octavia alebo Kodiaq, aj lepšie vybavené verzie Karoqu by mali nasadiť skvelé svetlá s matrixovom technológiou, čiže tzv. vyrezávaním... Vnútri bude najväčšou zmenou aktuálna verzia infotanmentu s uhlopriečkou 10,25-palcov, Podporujúca bezdrôtový Apple CarPlay alebo Android Auto. Tvary palubnej dosky sa meniť nebudú. Centrálny displej infotainmentu bude rovnako ako doteraz a podobne ako v Tiguane stále súčasťou stredového tunelu (medzi výduchmi klimatizácie). Jeho presun na vrch palubnej dosky sa (ako v majorite dnešných áut) sa nekoná.

Veľa detailov vynoveného Karoqu zatiaľ nepoznáme, no už koncom mesiaca sa dozvieme všetko. Budeme vás informovať. 

PS: V galérii nájdete aj súčasné, predfaceliftové prevedenie Karoqu (okrem fotiek čiastočne maskovaných prototypov).