Suzuki 05 2020 1140x190
Thumb 1k Thumb 2k

Prototyp naznačuje, že nová Kia cee’d nebude nudná

Kompakt vyrábaný na Slovensku skúsi zaujať neobvyklým typom karosérie.

Kia na blížiacom sa autosalóne vo Frankfurte odhalí zaujímavý prototyp, ktorý zatiaľ nemá názov. Dôležitejšie, že z jeho tvarov vzíde nová generácia kompaktného modelu cee’d. Informáciu potvrdila samotná kórejská automobilka.

Dizajnéri sa vraj pokúsili vynájsť nový typ karosérie. Výsledkom ich snaženia je kombinácia kupé a kombi. Hoci nejde o úplne nový vynález, v nižšej strednej triede určite vzbudí poriadny rozruch.

Už začiatkom roka sme informovali, že s treťou generáciou cee’du sa spájajú dve prekvapenia. "Cee’d nie je len o univerzálnej päťdverovej verzii, ktorá príde ako prvá. Ostatné varianty budú zodpovedať konkrétnym požiadavkám zákazníkov v segmente kompaktných áut," uviedol vtedy marketingový šéf značky Kia, Artur Martins pre britský Auto Express.

V súvislosti s novým cee’dom naznačil, že ďalšie karosárske verzie by mohli byť v štýle Mercedesu-Benz GLA a CLA Shooting Brake.

To znamená crossover a takzvaný shooting brake, teda štýlové kombi, ktoré pred maximálnym objemom kufra uprednostňuje pekný dizajn. S trojdverovým pro_cee’dom sa pre slabý dopyt neráta.

Rok 2018 bude rokom cee’du, pretože v priebehu dvanástich mesiacov spoznáme všetky tri karosárske verzie.

Niet pochýb o tom, že Kia bude novinky vyrábať v Tepličke nad Váhom pri Žiline. Automobilka nedávno oznámila, že počas tohto roka plánuje na Slovensku investovať 130 miliónov eur. Čiastka je určená na inováciu existujúceho produktového portfólia.