Kia 1140x190

Porsche propaguje elektrinu. Reklamu nakrútili na Slovakia Ringu

Legendárna automobilka z nemeckého Zuffenhausenu pripravuje svojich zákazníkov na dobu elektrickú.

Elektrifikácia je spôsob, ako naraz zvýšiť efektivitu aj výkon. Porsche týmito slovami propaguje modely, ktoré na pohyb okrem spaľovacieho motora využívajú aj elektromotory. Prípadne jazdia iba na elektrickú energiu.

Reklamné video vznikalo v rôznych častiach sveta, vrátane Slovenska. Na Slovakia Ringu sa pred kamerami premávali hybridné Porsche Cayenne S E-Hybrid a Panamera 4 E-Hybrid, ale aj vzácna 918čka Spyder, z ktorej vzniklo iba 918 kusov a do júna 2015 boli všetky vypredané.

Nemci na náš jediný profesionálny okruh priviezli dve ozajstné perličky - Porsche 919 Hybrid, teda víťazný špeciál z 24-hodinovky v Le Mans a koncept Mission E.

Porsche aj týmto spôsobom pripravuje zákazníkov na novú dobu. Automobilka plánuje do roku 2020 uviesť na trh svoj prvý elektromobil. Technicky i dizajnovo bude vychádzať zo štúdie Mission E. To znamená, že dostane karosériu v štýle štvordverového kupé, batérie budú uložené v podlahe a súčasťou prednej i zadnej nápravy bude jeden elektromotor. 

Investície do sériového elektrického Porsche dosiahnu čiastku 700 miliónov eur a Nemecku prinesie vyše1400 nových pracovných miest.

Porsche plánuje vo vzdialenejšej budúcnosti priniesť ešte plne elektrický crossover, ako potenciálneho konkurenta pre Teslu Model X.

Elektriny sa dočká aj legendárna 911ka, a to s príchodom novej generácie. Nepôjde však o plnohodnotný elektromobil, ale o plug-in hybrid.