Vw limited 1140x190  1
Thumb all newelectricopelsuvwillbenamedfrontera Thumb opel frontera 946 Thumb opel frontera sport 5 024300ac061e04ae Thumb opel frontera 5

Opel Frontera sa vracia

Opel ohlásil na rok 2024 návrat mena Frontera v novom SUV. Stane sa prvým sériovým vozidlom značky, ktoré ponesie nový znak blesku, tzv. „Blitz“. Frontera bude od začiatku k dispozícii ako batériový elektromobil. 

Značka tvrdí, že nový Opel Frontera prinesie veľa miesta a vysokú úroveň všestrannosti, čím priláka ako zákazníkov s aktívnym životným štýlom, tak aj rodiny. A sľubujú tiež atraktívnu cenovku. Spoločne s uvedením čisto elektrickej verzie novej generácie modelu Grandland, ktoré je tiež naplánované na tento rok, bude príchod batériového elektrického variantu nového modelu Frontera znamenať dôležitý medzník pri pretváraní značky z Rüsselsheimu na čisto elektrickú značku. Opel bude následne v každom modelovom rade ponúkať minimálne jeden batériový elektrický variant. 

Opel Frontera sa vráti po viac ako 20 rokoch. Na fotkách je druhá a zatiaľ posledná generácia Frontery, ktorá sa vyrábala v rokoch 1998 - 2004.

Široká ponuka batériových elektrických modelov Opel už dnes zahŕňa štvorkolku Rocks Electric, modely Corsa Electric, Mokka Electric, Astra Electric či Astra SportsTourer Electric, ako aj nové Combo Electric a Zafira Electric. Okrem toho má dnes už aj celé portfólio úžitkových vozidiel k dispozícii batériové elektrické verzie – kam patrí nové Combo Electric, nové Vivaro Electric či nové Movano Electric.  

Viac informácii ani fotiek zatiaľ k dispozícii nemáme. Prvé fotografie spolu s podrobnejšími informáciami o novinke odhalí Opel v nasledujúcich týždňoch.