Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb worldpremiereinistanbulopelceoflorianhuettlpresentsthenewfrontera. Thumb opelfrontera  1 Thumb opelfrontera Thumb opelfrontera  3 Thumb opelfrontera  2 Thumb worldpremiereinistanbulvicepresidentdesignmarkadamswiththenewopelfrontera. Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb worldpremiereinistanbulopelceoflorianhuettlcenterpresentsthenewopelfronterawithseniorvicepresidentproductpricingtobiasa.gubitzleftandvicepresidentdesignmarkadams. Thumb content newopelfrontera  1

Nový Opel Frontera 2025 oficiálne

Opel nedávno zverejnil prvé zábery novej Frontery, no bližšie informácie neposkytol. V súčasnosti však novú generáciu kompaktného crossoveru oficiálne predstavil a pri príležitosti svetovej premiéry v Istanbule sme spoznali aj viac podrobností.

Nemecká značka počas prezentácie zároveň oznámila, že nový Opel Frontera bude k dispozícii v 5- a 7-miestnej verzii. Na relatívne kompatknom pôdoryse sa značke podarilo vyčarovať štedrú porciu vnútorného priestoru, a to aj vďaka praktickej a "bacuľatej" zadnej časti. 

Každý variant Fronteri nesie nové logo blesku Opel, ktorý značka umiestnila uprostred prednej masky Opel Vizor. Vystupujúce podbehy kolies a prahy, ako aj stvárnenie zadného stĺpiku podčiarkujú robustný postoj. Vodič a cestujúci sa pozerajú na kokpit, v ktorom dominuje volant s novým dizajnom a dve 10-palcové širokouhlé obrazovky. 

Vpredu môže vodič a spolujazdec sedieť na nových patentovaných sedadlách Intelli-Seats so štrbinou uprostred, ktorá uvoľňuje tlak na kostrč. Nie sú však štandardnou výbavou. Do batožinového priestoru je možné uložiť náklad v objeme viac ako 450 litrov, pričom so sklopenými sedadlami sa tento objem zväčší až na 1 600 litrov. A tí, ktorí chcú stráviť noc vonku, si môžu jednoducho objednať novú Fronteru s voliteľnými pozdĺžnymi strešnými nosičmi a strešným stanom s rebríkom špeciálne navrhnutým pre tento crossover. Frontera odvezie na streche až 240 kilogramov.

Nová Fronteraje v ponuke buď ako hybridný model so 48-voltovou technológiou alebo ako plne elektrická verzia. Frontera Hybrid má 1,2-litrový zážihový preplňovaný motor s výkonom 74 kW (100 k). Pracuje v súčinnosti s elektromotorom s výkonom 21 kW (28 k) a elektrifikovanou šesťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Okrem toho bude Frontera Hybrid v ponuke aj s 1,2-litrovým preplňovaným motorom s výkonom 100 kW (136 k).

Zákazníci, ktorí chcú cestovať lokálne bez emisií, si čoskoro budú môcť objednať batériovo-elektrický model Frontera Electric s dojazdom vyše 300 kilometrov (podľa WLTP). Ako top verzia s „dlhým dojazdom“ bude nová Frontera Electric schopná zájsť približne 400 kilometrov (WLTP) bez zastavenia na nabíjanie.

Nový prírastok bude v ponuke buď ako Frontera alebo ako Frontera GS, pričom aj verzia so základnou výbavou disponuje bohatým vybavením. Variant GS bude mať okrem toho systémy, ako je napríklad multimediálny informačno-zábavný systém s 10-palcocou farebnou dotykovou obrazovkou a navigáciou, ako aj zadná kamera. Zákazníci si môžu vozidlo ďalej prispôsobiť pomocou dvoch voliteľných balíčkov.

Nová Frontera sa onedlho stane prvým modelom značky, ktorý sa bude dať objednať digitálne prostredníctvom metódy „posúvaj a klikni“. Stránky produktu sú optimalizované na veľkosť akéhokoľvek mobilného zaradenia, takže používateľom stačí stránku doslova len posúvať a klikať. V budúcnosti si zákazníci budú môcť zakúpiť vozidlo kompletne online z pohodlia obývačky alebo v ďalšom kroku u svojho regionálneho predajcu.

Advertisement