Vw tiguan 10 2020 1140x190
Thumb novy nissan navara 2021 autozurnal.com 3 Thumb novy nissan navara 2021 autozurnal.com 2 Thumb novy nissan navara 2021 autozurnal.com 1

Nový Nissan Navara 2021 ukázal tvár na "uniknutých" záberoch

Legendárny pick-up Nissan Navara ukázal kabát v poradí už štvrtej generácie. O technike zatiaľ veľa nevieme, zdroj uvádza 3.8 l V6 motor pre americké trhy. U nás s ním však nepočítajte.

Modelová ofenzíva Nissanu beží na plné obrátky. Po Nissane Z Proto, crossoveri Ariya alebo novom X-Trail na svetlo svetla vyplávali prvé zábery novej Navary, ktorá je vo svete známa tiež pod menom Frontier. Aj keď zatiaľ poznáme len menej kvalitné "uniknuté" zábery, debut Nissanu Navara 4. generácie má prebehnúť už koncom roka 2020.

Magazín FormaCar uverejnil zábery Navary v dvoch verziách. Biely kus je klasikou, dopĺňa ho dobrodružne ladený šedý kus s oplastovaním, predným ochranným rámom, vyššou svetlou výškou alebo odlišnými kolesami s terénnym obutím.

Prečítajte si tiež:

Motor Nissan SR20: Menej známy, no jeden z najlepších štvorvalcov!

Nový Nissan Navara sa dizajnom vydal cestou evolúcie. Od svojho predchodcu sa výrazne odlišovať nebude. Predná časť je teraz hranatejšia a pôsobí drsnejším dojmom. Nové sú predné diódové svetlá, ktoré z určitých uhlov pohľadu pripomínajú svetelnú techniku starších modelov Mercedes-Benz. Podľa prvých záberov sa zdá, že bočný profil vrátane panelov karosérie ostane bez zmien.

Nissan o technike zatiaľ veľa neprezradil. Podľa neoficiálnych zdrojov má Navara nasadiť na amerických trhoch atmosférický benzínový motor 3.8 l V6. Ďalšie trhy, vrátane tých európskych si majú vystačiť so štvorvalcovým turbodieselom 2.3 dCi s výkonom 140 kW (190 k) a krútiacim momentom 450 Nm. Ak to tak bude, Navara v podstate prevezme modifikovanú naftovú pohonnú jednotku súčasnej generácie. 

Zdroj: FormaCar