Vw caddy 03 2021 1140x190
Thumb nove mitsubishi outlander 2021 autozurnal.com 1 Thumb nove mitsubishi outlander 2021 autozurnal.com 4 Thumb nove mitsubishi outlander 2021 autozurnal.com 3 Thumb nove mitsubishi outlander 2021 autozurnal.com 2 Thumb nove mitsubishi outlander 2021 autozurnal.com 5 Thumb nove mitsubishi outlander 2021 autozurnal.com 6 Continental 03 2020 1024x597 contihra Thumb nove mitsubishi outlander 2021 autozurnal.com 7 Thumb content content nov  nissan xtrail 2021 autozurnal.com 33

Nové Mitsubishi Outlander sa predvádza na videu pár týždňov pred premiérou

Predstavenie novej generácie Mitusbishi Outlander je tu čo nevidieť. Na univerzálny charakter nového SUV láka japonská značka najnovším krátkym videom, ktoré predvádza schopnosti Outlanderu.

Video:


Zamaskovaný Outlander prechádza drsnými testami, ktoré zahŕňajú rôzne typy povrchy. Nechýba blato, voda, sneh, štrk alebo náročnejší terén. Mitsubishi chce týmto ukázať, že nový Outlander nebude iba "nalešteným" SUV, ale adekvátne k tomu ponúkne aj schopnosti pri zhoršených jazdných podmienkach. Nanešťastie, japonská značka už dávnejšie ohlásila, že nové modely u nás, na európskych trhoch predávať nebude. Je to súčasťou stratégie, ktorá sa zameria na ťažiskové trhy, kde už Európa aj s jej emisnou hystériou nepatrí. Na strane druhej, nový Outlander dostane aj plug-in hybridný pohon, ktorý nahráva tabuľkám európskych byrokratov a na európskych trhoch sa stáva čoraz populárnejším. A tak existuje nádej, že aspoň s týmto typom pohonu by nový Outlander predsa len mohol doraziť aj k nám. Oficiálna premiéra novinky prebehne už 16. februára 2021.  Podľa prvých informácií sa nový Outlander začne ako prvý predávať v Severnej Amerike.

Dizajn vychádza z konceptu Engelberg Tourer. Na videu síce Outlander skrýva tvary pod rúškom maskovania, no prednedávnom internetom obleteli uniknuté zábery sériového vzhľadu. Fotky pripájame v galérii.

Čo o novom Mitusbishi Outlander 2021 vieme?

Má robustné, svalnaté tvary a sebavedomý výraz vďaka typickej maske s "dynamickým štítom". V minulosti vcelku presne vzhľad novinky predpovedali ilustrácie grafikov, vykreslené na základoch zamaskovaných prototypov. Nedajte sa však pomýliť, na týchto fotkách už vidíte sériový vzhľad nového SUV. Vonkajší kabát sa do veľkej miery podobá aliančnému bračekovi, novému Nissanu X-Trail (Rogue). Nový Outlander taktiež vznikol na spoločnom základe aliančnej platformy CMF C/D, ktorú okrem X-Trailu zdieľa aj Renault Koleos. Podobnosť základných tvarov s X-Trailom je do očí bijúca, japonské značky aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi zjavne pri návrhu dizajnu spolupracovali.

Prečítajte si tiež:

Mitusbishi Eclipse Cross PHEV už v Japonsku predávajú, k nám príde onedlho

Pod kapotou by sa v závislosti od trhu mal ukrývať 2.5 l benzínový štvorvalec s atmosférickým plnením valcov a výkonom 133 kW/181 k. Okrem toho do úvahy pripadá aj 2.4 l hybrid a taktiež plug-in hybrid so základom v totožnom benzínovom srdci a elektrickým dojazdom 70 km. Nový Outlander bude technickou dvojičkou Nissanu Rogue (Nissan X-Trail), s ktorým bude okrem techniky zdieľať aj základné dizajnové črty. Posúďte sami. 

Nový Nissan Rogue (X-Trail).

Zdroj foto: Mitusbishi, @allcarnews