Vw 06 2020 1140x190 t cross
Thumb outlander 006 Thumb outlander 001 Thumb outlander 003 Thumb outlander 002 Thumb outlander 004 Thumb outlander 005 Honda 06 2020 1024x597 jazzcrosstar Thumb outlander 007 Thumb outlander 008 Thumb outlander 009 Thumb outlander 010 Thumb outlander 011 Thumb outlander 012 Honda 06 2020 1024x597 jazzcrosstar Thumb outlander 013 Thumb outlander 014 Thumb outlander 015 Thumb outlander 016 Thumb 2m Thumb 1m Thumb 3m Honda 06 2020 1024x597 jazzcrosstar Thumb 4m

Nové Mitsubishi Outlander na prvých fotografiách: prídu veľké zmeny

Štvrtá generácia populárneho SUV dostane výraznejší dizajn. V útrobách vraj nájdeme mix vlastnej a aliančnej techniky.

Značka Mitsubishi je už tri roky súčasťou aliancie Renault-Nissan. Lenže doteraz sa toto spojenie na autách s tromi diamantmi v znaku nijako neprejavilo. Prelomovým modelom má byť nový Outlander, ktorý spoznáme v priebehu budúceho roka.

Špionážni fotografi prvýkrát pristihli jeden z testovacích prototypov. Stalo sa tak kdesi na stredozápade USA. Hoci je auto výrazne maskované, základné dizajnové prvky vidno na prvý pohľad. Všimnite si napríklad dvojdielne predné svetlomety. Prvok, ktorý kedysi priniesol Jeep Cherokee (a medzičasom sa ho zbavil), si postupne osvojili aj ďalšie značky. 

Maska chladiča je posunutá nižšie, takže predné partie nového Outlandera budú pôsobiť dynamickejším dojmom. Medzi ďalšie zaujímavé detaily patrí efekt plávajúcej strechy. Predné i stredné stĺpiky budú čierne. Vzadu upúta lišta, tiahnúca sa C-stĺpikmi a horizontálne koncové svetlá.

Napokon základnú predstavu, ako bude nový Outlander vyzerať, nám dáva štúdia Mitsubishi Engelberg Tourer, odhalená na jar tohto roku v Ženeve.

Autori špionážnych fotografií zároveň vyrukovali s prvými informáciami o technike. Outlander podľa nich ako prvé Mitsubishi presedlá na aliančnú podvozkovú platformu CMF C/D. Pôjde o podvozok, ktorý využíva napríklad Renault Koleos alebo Nissan X-Trail. Nissan zároveň dodá kompletný balík moderných asistenčných systémov, vrátane kamerového systému.

Mitsubishi si údajne zachová časť techniky, keď použije vlastné motory. Atmosférický benzínový dvojliter mieri do dôchodku a nahradí ho prepĺňaná jedna-päťka, známa z Eclipse Cross. Alternatívou bude plug-in hybrid, odvodený od súčasného Outlandera.

Ďalšie správy hovoria, že automobil bude priestrannejší, vďaka dlhšiemu rázvoru. Čisto benzínová verzia bude môcť byť aj sedemmiestna, zatiaľ čo plug-in hybrid zostane výhradne päťmiestny.

Premiéra sa očakáva na jar budúceho roka - buď v Ženeve alebo v New Yorku. 

Mitsubishi Engelberg Tourer