Ceed 09 2021 1140x190
Thumb bmw i7 autozurnal.com 15 Thumb bmw i7 autozurnal.com 2 Thumb bmw i7 autozurnal.com 1 Thumb bmw i7 autozurnal.com 3 Thumb bmw i7 autozurnal.com 4 Thumb bmw i7 autozurnal.com 5 Proceed 09 2021 1024x597 Thumb bmw i7 autozurnal.com 6 Thumb bmw i7 autozurnal.com 7 Thumb bmw i7 autozurnal.com 8 Thumb bmw i7 autozurnal.com 9 Thumb bmw i7 autozurnal.com 10 Thumb bmw i7 autozurnal.com 11 Proceed 09 2021 1024x597 Thumb bmw i7 autozurnal.com 12 Thumb bmw i7 autozurnal.com 13 Thumb bmw i7 autozurnal.com 14 Thumb bmw i7 autozurnal.com 16 Thumb bmw i7 autozurnal.com 17 Thumb bmw i7 autozurnal.com 18 Thumb bmw i7 autozurnal.com 19 Proceed 09 2021 1024x597 Thumb bmw i7 autozurnal.com 20 Thumb bmw i7 autozurnal.com 21 Thumb bmw i7 autozurnal.com 22

Nové BMW radu 7 je predo dvermi. Elektrická verzia i7 absolvuje záverečné skúšky v extrémnych podmienkach

Mníchovský výrobca automobilov už v priebehu budúceho roka predstaví prvý plne elektrický luxusný sedan BMW i7. Maskované prototypy absolvujú záverečne skúšky na snehu a ľade. 

Mimochodom, BMW i7 bude súčasťou novej rodiny siedmej generácie BMW radu 7 s kódovým označením G70. Okrem čisto elektrickej verzie tak príde aj nové BMW 7 so spaľovacími motormi a podobným dizajnom nového vonkajšieho a vnútorného kabátu. K dispozícii budú benzínové a naftové motorizácie, no už bez aristokratického V12 motora. BMW by malo novú "Sedmičku" vyrábať od roku 2022 do roku 2029.

BMW i7 využíva rovnakú konštrukciu podlahovej plošiny ako všetky ostatné modelové verzie BMW radu 7. Nestojí teda na samostatnej platforme, určenej výlučne pre elektrické vozidlá. Na rozdiel od svojho konkurenta, nového Mercedesu-Benz Triedy EQS má aj karoséria štandardné tvary, so štíhlou bočnou siluetou a klasickými tvarmi veľkej limuzíny s trojpriestorovu karosériou typu sedan. A to nás teší. 

Prečítajte si tiež:

BMW Concept XM je predobrazom osemvalcového "superSUV", ktoré príde v roku 2022

V rámci procesu vývoja pred sériovou výrobou BMW i7 v súčasnosti absolvuje testy jazdnej dynamiky v priestoroch zimného testovacieho centra vo švédskom Arjeplogu. Len pár kilometrov od polárneho kruhu našli testovací inžinieri zamrznuté povrchy a zasnežené cesty, ktoré ponúkajú ideálne predpoklady pre komplexné preverenie všetkých systémov pohonu a odpruženia. S testovacím programom, ktorý sa konal v treskúcom mraze, vydláždili cestu k novému pohľadu na luxusnú radosť z jazdy. 

Komponenty odpruženia, systémy riadenia a brzdenia ako aj systémy jazdnej dynamiky a stability vozidla vyvinuté pre budúcu generáciu BMW radu 7 vznikali tak, aby pozdvihli rovnováhu medzi športovými vlastnosťami a jazdným komfortom na vyššiu úroveň. To zahŕňa aj na výkon orientované naladenie zavesenia kolies, pružín, tlmičov a ďalších ovládacích a regulačných systémov tak, aby zodpovedali rôznym typom pohonu. Všetky zároveň podstupujú intenzívne testovanie v extrémnych klimatických podmienkach v Arjeplogu.

Zimný program sa zameriava najmä na komponenty plne elektrického pohonu. Elektrický pohon modelu BMW i7, vysokonapäťová batéria, výkonová elektronika a technológia nabíjania, to všetko pochádza z piatej generácie technológie BMW eDrive, ktorú BMW nasadilo do modelu BMW iX. Na výber by malo byť viacero verzií, vrátane vrcholnej dvojmotorovej s pohonom všetkých kolies. Presné technické parametre však nepoznáme. Značka tvrdí, že v extrémnych mínusových teplotách na severe Švédska dokazujú v modeli BMW i7 svoju vysokú úroveň vyspelosti najmä motor, batéria a systém regulácie teploty.

Oficiálna premiéra nového BMW i7 by mohla prebehnúť v najbližších mesiacoch, presný dátum však potvrdený nie je. V najbližšej dobe sa pravdepodobne ukážu "uniknuté" zábery sériového vzhľadu, a to nám napovie, že premiéra je blízko. Tak či onak, nové BMW radu 7 (vrátane i7) bude veľkou bavorskou novinkou roka 2022.