Kia 1140x190 1
Thumb honda zrv 2023 autozurnal.com 2 Thumb honda zrv 2023 autozurnal.com 4 Thumb honda zrv 2023 autozurnal.com 1 Thumb honda zrv 2023 autozurnal.com 3 Thumb honda zrv 2023 autozurnal.com 5 Thumb honda zrv 2023 autozurnal.com 6 Opel grandland 1024x597 2 Thumb honda zrv 2023 autozurnal.com 7

Nová Honda ZR-V v Európe už budúci rok!

Do európskej kolekcie Hondy pribudne úplne nový model ZR-V. SUV segmentu C sa začne predávať budúci rok.

Honda ZR-V sa už oficiálne predstavila v Číne...

Honda v roku 2023 rozšíri portfólio crossoverov/ SUV o nové ZR-V. Zaradí sa medzi HR-V a CR-V, stáť bude na podvozku Civicu. Ruka v ruke s tým dostane na rozdiel od Hondy HR-V aj zadnú viacprvkovú nápravu. Novú Hondu ZR-V bude v Európe poháňať osvedčená full hybridná technológia e:HEV, a keďže ide o model postavený na základoch Civicu, očakávame pod kapotou výkonnejší hybrid s 2.0 l benzínovým motorom, elektromotorom s výkonom 135 kW (184 k) a krútiacim momentom 315 Nm. Oficiálne technické podrobnosti však Honda ešte nezverejnila/nepotvrdila.

Odporúčame:

Honda zverejnila detaily pohonu nového Civicu a tiež spotrebu paliva podľa WLTP

...a v USA ju poznajú pod menom HR-V (nemýľte si s európskym HR-V)

A nepoznáme zatiaľ ani fotky európskej verzie nového ZR-V. No keďže ide o globálny model, v iných častiach sveta už toto meno figuruje. Len pred pár dňami Honda v Číne ukázala nové ZR-V v plnej kráse. No aby toho nebolo málo, Honda pripravila pre fanúšikov malý "hlavolam". Čínske ZR-V je tým istým autom ako nedávno predstavené americké HR-V, ktoré sa však od nášho európskeho HR-V líši. Je o 180 mm dlhšie a celkovo väčšie. A práve toto auto sa s malými zmenami má v roku 2023 dostať aj do Európy ako ZR-V. U nás bude v ponuke len s full-hybridným pohonom, v Číne má pod kapotou aj 1.5 l turbobenzínový štvorvalec i-VTEC s vvýkonom 133 kW (181 k) a 240 Nm.

Honda tvrdí, že predstavením tohto modelu sa začína ďalšia etapa európskej stratégie elektrifikácie značky. S ďalšími elektrifikovanými modelmi SUV, ktoré budú nasledovať, predstavuje ZR-V dôležitý vývoj, pričom značka sa ešte viac sústreďuje na tento rýchlo rastúci segment.

Honda ZR-V bude oproti HR-V približne o 18 cm dlhšia. Stojí na technickom základe Civicu.