Ceed sw 09 2021 1140x190
Thumb nova honda hr v 2021 autozurnal.com 1 Thumb nova honda hr v 2021 autozurnal.com 2 Thumb nova honda hr v 2021 autozurnal.com 3 Thumb nova honda hr v 2021 autozurnal.com 4

Nová Honda HR-V dorazí v roku 2021. Toto o nej zatiaľ vieme

Honda HR-V súčasnej generácie je v modelovej ponuke Hondy najstarším modelom. To jej však na schopnostiach veľmi neuberá, ešte stále ide o dobré auto, o čom som sa presvedčil v teste s HR-V s motorom 1.5 Turbo a prevodovkou CVT, neskôr s atmosférickým motorom 1.5 i-VTEC a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Keďže v nabitej triede mestských a kompaktných crossoverov je mnoho výborných konkurentov, japonská značka už testuje ďalšiu generáciu, ktorá prinesie do segmentu svieži vietor.

Honda HR-V u nás nepatrí medzi najrozšírenejšie autá v triede, no vedzte, že z globálneho hľadiska ide o jedno z najpredávanejších SUV. Súčasná generácia zaujme skvelým podvozkom (najmä vo verzii Sport), praktickým interiérom a rekordnou priestorovou ponukou. Novinku už testujú, k dispozícii máme z rodného Japonska prvé zábery maskovaných prototypov, ktoré sa spredu maskujú do vizáže Hyundaiu Tucson. Práve toto auto má byť podľa viacerých zdrojov novou Hondou HR-V. 

Odporúčame:

Honda Civic 11. generácie už klope na dvere. Je tu čo nevidieť

Nová Honda HR-V 2021 bude zásadne iná

Oproti súčasnej generácii má ísť vzhľadom o malú revolúciu. HR-V dostane ostrejšie rezané linky a detaily, približne o 5 cm dlhšiu karosériu a strechu v štýle módnych crossover-kupé modelov. Špecifický detail v podobe "maskovaných" zadných kľučiek v ráme dverí si ponechá.  Nová Honda HR-V sa mala svetu ukázať už začiatkom roka 2021, no koronavírus jej premiéru zdrží. Japonské média tvrdia, že sa nám ukáže v máji 2021.

Prečítajte si tiež:

Honda Civic najazdila 800 tisíc km s pôvodným motorom a prevodovkou!

Pod kapotou majú byť opäť 1.5 litrové benzínové motorizácie. Ale pozor, nová Honda HR-V má stáť na základoch Hondy Jazz. To predpovedá nasadenie hybridnej jednotky e:HEV s elektromotorom s výkonom 80 kW (109 k), ktorý sa primárne stará o pohon prednej nápravy. Podľa nových informácii by však v HR-V mal pribudnúť ešte jeden elektromotor, ktorý sa postará o pohon kolies zadnej nápravy. Oproti súčasnej generácii tak má HR-V konečne prinesie pohon 4x4. Uvidíme, či v Európe kvôli emisným limitom zvolí Honda podobnú taktiku ako v prípade Jazzu, teda že HR-V bude ponúkať výlučne s hybridnou motorizáciou. Prísť by mohol aj prepĺňaný benzínový štvorvalec 1.5 VTEC Turbo s výkonom 134 kW (182 k), ktorý poznáme zo súčasnej generácie.

Zdroj a foto: burlappcar, autoindistriya