Ben 2022 0049 f1 kampan bezbotas bannery 1140x190px sk 01mp 2
Thumb honda civic e hev 207 Thumb honda civic 2022 cennik Thumb honda civic 2022 technicke udaje Thumb honda civic e hev 3 Thumb honda civic e hev 9 8 Thumb honda civic e hev 62 0da8067e0e6a0aea Thumb honda civic e hev 479 Thumb honda civic e hev 1 Thumb content 367040 honda civic   white Thumb honda civic e hev 549 Thumb content 367071 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb content 367072 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb content 367073 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb content 367074 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb honda civic e hev 26 Thumb content 367075 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb content 367076 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb content 367077 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb content 367078 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb content 367079 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb content 367080 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb content 367081 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb content 367082 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb content civic ehev

Nová Honda Civic: Poznáme ceny a výbavy na slovenskom trhu. Štandardom je hybrid a automatická prevodovka

Tento rok oslavuje Civic svoje 50. výročie a od jeho prvého uvedenia na trh v roku 1972 sa predalo viac ako 27,5 milióna modelov v 170 krajinách. Slovenské zastúpenie Hondy dnes zverejnilo ceny nového Civicu 11. generácie, ktorý prichádza výlučne ako hybrid a s automatickou prevodovkou. Zaplatíte zaň minimálne 29 890 eur.

Ponuka začína výbavou Elegance, ktorá má v štandardnej výbave 17-palcové zliatinové kolesá, látkové sedadlá, predné a zadné parkovacie senzory a zadnú kameru, sedempalcový multiinformačný displej a infotainment systém s ôsmimi reproduktormi, kompatibilný s Apple CarPlay/Android Auto a navigáciou. Rovnako ako všetky nové modely Honda, všetky výbavy modelu Civic sú vybavené systémom Honda SENSING, komplexným systémom špičkových bezpečnostných technológií a asistentov vodiča, vrátane asistenta pre udržiavanie v jazdnom pruhu (Lane Keeping Assistant) a novej funkcie asistent jazdy v dopravnej zápche (Traffic Jam Assist).

Kompletný cenník vrátane výbavy nájdete tu: Honda Civic 2023 CENNÍK

S cenou od 30 990 eur má výbava Sport navyše sedadlá v kombinácii látky a syntetickej kože, športové pedále, LED hmlovky a jedinečné lesklé čierne zrkadlá kombinované s čiernymi rámami okien s nízkym leskom, ako aj nápadnými 18-palcovými čiernymi kolesami z ľahkých zliatin.

Cena v top výbave Advance začína od 34 490 eur a zahŕňa rozšírený audio systém s 12 reproduktormi BOSE „Centrepoint“. Modely Advance sú vybavené aj panoramatickým strešným oknom, adaptívnymi diaľkovými svetlami (ADB) ako aj modernizovaným 10,2" multiinformačným displejom. Medzi ďalšie prvky výbavy patria aj 18-palcové zliatinové kolesá s dvojfarebným čiernym a diamantovým výbrusom, kožené sedadlá a vyhrievaný volant.

Nový Civic je k dispozícii výlučne s jednou, plne hybridnou motorizáciou a pohonom predných kolies. Neprevzal však menší hybrid s 1.5 l spaľovacím motorom z Hondy Jazz a HR-V, ale väčšiu a výkonnejšiu jednotku z Hondy CR-V, ktorá má ako základ štvorvalcový benzínový dvojliter. Oproti Honde CR-V však 2.0 l full-hybrid v Civicu prešiel výraznou technickou a technologickou modernizáciou.

Odporúčame:

Nová Honda ZR-V v Európe už budúci rok!

Kombinuje vysokovýkonnú lítium-iónovú batériu a dva kompaktné, výkonné elektromotory s novovyvinutým 2,0-litrovým zážihovým motorom s Atkinsonovým cyklom, ktorý dosahuje v odvetví najlepšiu 41% tepelnú účinnosť (podobne ako spaľovací motor v hybride Toyoty Dynamic Force) a je vybavený systémom priameho vstrekovania. Okrem systému priameho vstrekovania prispieva k zlepšeniu spotreby paliva pri dosahovaní špecifického výkonu množstvo technológií, ako sú nízkoteplotný aktívny katalyzátor a upravený dizajn nasávacieho otvoru.

Výsledkom technologických pokrokov sú „kombinované“ emisie CO2 podľa WLTP len 108 g/km (WLTP), pričom spotreba paliva je len 4,7 l/100km (so 17-palcovými kolesami). Dvojlitrový hybrid presvedčí aj výkonom, celkových 135 kW (184 k) kombinuje 315 Nm. 

Honda tvrdí, že túto vynikajúcu účinnosť a energetický manažment dosiahla vďaka aplikácii inovatívnych nových technológií. Napríklad najnovšia verzia inteligentnej pohonnej jednotky (IPU) od Hondy je o 23 mm plochejšia a o 1 kg ľahšia ako predchádzajúce verzie, no s vyšším počtom článkov 72 – najväčšia, ktorá sa montuje do akéhokoľvek súčasného radu Honda e:HEV. Tenký IPU je umiestnený pod zadnými sedadlami, čo maximalizuje vnútorný priestor a využiteľnosť.

Prečítajte si tiež:

Honda HR-V 2022: So Zdenom Luknárom z JAPGARAGE sme novinku preklepli do najmenších detailov (VIDEOTEST)

Nová jednotka riadenia výkonu (PCU), umiestnená pod kapotou, umožňuje rýchlejšie nabíjanie a vybíjanie elektriny, čo prispieva k ďalšiemu 12 % zvýšeniu výkonu v porovnaní s predchádzajúcimi aplikáciami e:HEV. Zvýšenie hustoty a výkonu PCU zvyšuje elektrický výkon, čo umožňuje pohonu EV prevziať väčšiu časť zaťaženia a je riešené novým vysokonapäťovým vedením s hliníkovým jadrom. Hliníkové rozvody v porovnaní s bežnými medenými rozvodmi prispievajú k zníženiu hmotnosti o 40 %.

Hnacia sústava hladko prepína medzi EV, hybridným pohonom a motorom bez akéhokoľvek zásahu vodiča. Vodič si môže zvoliť štyri jazdné režimy – Eco, Normal, Sport a nový režim Individual a prispôsobiť tak odozvu vozidla v oblasti hnacieho ústrojenstva, riadenia a displeja.

Prečítajte si tiež:

Nová Honda CR-V 2023 ukázala vnútro. Viac sa dozvieme už onedlho

Hybridy e:HEV poháňa primárne elektromotor cez stály prevod (klasická prevodovka tu nie je). Spaľovací motor roztáča motorgenerátor (spomínaný druhý elektromotor), ktorý vyrába elektrickú energiu. Aj samotný spaľovací motor vie priamo poháňať kolesá, no iba vo vyšších rýchlostiach zhruba nad 80 km/h a plynulej jazde s nízkymi nárokmi na dynamiku. Ak vodič zošliapne plynový pedál výraznejšie, pohon sa prepne späť do hybridného režimu, kde predné kolesá poháňa len elektromotor a spaľovák vyrába cez motorgenerátor elektrickú energiu.