Kia 1140x190 3
Thumb 2023 honda cr v interior teaser slider Thumb content honda cr v 2023 autozurnal.com3 Thumb content honda cr v 2023 autozurnal.com2 Thumb 2023 honda cr v Thumb content honda cr v 2023 autozurnal.com4 Thumb 07 2020 honda cr v touring 1 Kia 1024x597 3 Thumb cr v interier Thumb content honda civic 2022 autozurnal 4

Nová Honda CR-V 2023 ukázala vnútro. Viac sa dozvieme už onedlho

V poradí už šiesta generácia Hondy CR-V klope na dvere... Oficiálne by sa mala predstaviť v priebehu leta, spolu s ukážkou interiéru japonská značka zverejnila aj "tajomný" odkaz: "Viac sa dozviete 12. júla 2022." 

Kabína novej Hondy CR-V vychádza z najnovšej architektúry, ktorú priniesla Honda HR-V a neskôr ju rozvinul Civic. Najmä v porovaní s bračekom Civic sa palubná dosku CR-V líši na prvý pohľad minimálne, počítame však s nasadením ešte kvalitnejších materiálov a ich honosnejšej kombinácie. Nechýba nový infotainment systém, ktorý pre zmenu predstavil nový Jazz. A ten Honda CR-V potrebovala ako soľ... Nový systém je rýchly, intuitívny a necháva priestor samostatnému panelu klimatizácie s troma otočnými ovládačmi.

Porovnanie pracoviska vodiča piatej a šiestej generácie Hondy CR-V.

Verzie pre európsky trh by sa od ostatných nemali výrazne líšiť, no oficiálne ich môžu predstaviť o čosi neskôr. Pod kapotou budú mať výlučne plne hybridný pohon e:HEV. V ostatných častiach sveta dôjde aj na čisto spaľovacie motory.

V porovnaní s Civicom (na fotke dole) je palubná doska nového CR-V robustnejšia, základné tvary však zostávajú totožné. Bočné obklady dverí sú taktiež hrubšie, odlišne prevedené a pravdepodobne z akostnejších materiálov.

Poznáme aj rozmery nového CR-V. Na dĺžku meria 4703 mm, čo je o 80 mm viac ako súčasná generácia. Šírka je 1866 mm, výška dosahuje 1680-1690 mm ako doteraz. Rázvor osí kolies má 2701 mm. Okrem výšky karosérie tak Honda CR-V narástla vo všetkých smeroch. Po novom bude v ponuke Hondy aj model ZR-V, ktorý vyplní priestor medzi HR-V a CR-V. Aj preto mohla Honda CR-V takto zásadne zväčšiť.

Prečítajte si tiež:

Nová Honda ZR-V v Európe už budúci rok!

Pri oficiálnej premiére by mala Honda predstaviť čisto benzínové po boku hybridu e:HEV. K nám príde len elektrifikovaný motor, ktorého oficiálne technické parametre zatiaľ ešte nepoznáme. Čo-to môže napovedať technika pod kabátom nového Civicu. Nové CR-V pravdepodobne využije ako základ spaľovací motor s objemom 2.0 l a silný elektromotor, ktorý sa v majorite situácii postará o pohon prednej nápravy skrz stály prevod. Klasická prevodovka v hybridoch Hondy chýba. K dispozícii bude aj verzia s pohonom 4x4, o roztáčanie zadnej nápravy sa po novom má postarať samostatný elektromotor (súčasná generácia má klasickú štvorkolku s kardanom a medzinápravovou spojkou).

Na minulých oficiálnych záberoch značka ukázala vzhľadové detaily prednej a zadnej časti nového CR-V.