Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb 367081 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb 367071 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb 367072 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb 367040 honda civic   white Thumb 367073 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb 367074 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb 367075 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb 367078 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb 367076 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb 367077 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb 367079 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb 367080 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb 367082 all new honda civic e hev to deliver exceptional dynamics and efficiency as Thumb honda civic 3 door hatchback 1

Nová Honda Civic 2022 oficiálne: Sága pokračuje výraznými zmenami

Honda Civic je spolu s Toyotou Corollou jednou z najdlhšie pôsobiacich ikon japonskej automobilovej školy. Prvýkrát sa Civic ukázal v roku 1972! Značka do dnešného dňa predala viac ako 27 miliónov Civicov a dnes oficiálne predstavila európsku verziu najnovšej, už 11. generácie ikonického japonského "kompaktu".

Honda Civic začala svoju púť v roku 1972. Odvtedy vzniklo spolu 11. generácii ikonického kompaktného auta.

Vzhľad najnovšej generácie Civicu sme spoznali už dávnejšie, no dnes ho vidíme v európskej špecifikácii. Dizajn sa oproti ostro rezanej 10. generácii výrazne zmenil. Honda totiž v najnovších modeloch upustila od kontroverzných, ostrých tvarov a prináša uhladené, elegantné línie. Nový Civic ide po stopách Hondy HR-V a prináša jednoduché, minimalistické línie, no športový atletický postoj si zachoval. Dokonca ho oproti predchodcovi vylepšil. Dlhá kapota je teraz o 25 mm bližšie k zemi, dole a dozadu posunuli aj predné A-stĺpiky. Nový Civic je tak opticky bližšie k zemi, nad predným kolesom je opticky iba málo "hmoty", čo prispieva k atraktívnej siluete.

Z bočného profilu vynikne štíhla silueta a dlhý rázvor osí kolies. Honda sľubuje špičkové jazdné vlastnosti, čo je pri Civicu už tradíciou. Mimochodom, 10. generácia je doteraz jedným z najlepšie jazdiacich kompaktných áut histórie.

Zatiaľ čo mnohé autá majú kapotu čoraz vyššie a dospelo to do štádia, že predné časti mimoriadne masívne, štíhle línie nového Civicu nás vracajú v dobrom slova zmysle späť do minulosti, kedy autá neboli prehnane nafúknuté a opticky "tlsté". Všimnite si napr. jednoduchú, úzku masku chladiča, ktorá ide proti prúdu dnešnej doby s čoraz väčšími "papuľami". Mne sa takýto prístup páči, nový Civic síce nešokuje "wau" efektom ako napr. 10. generácia, no uhladenejší a jednoduchší dizajn by mal byť nadčasový.  

Honda tvrdí, že 11. generácia poskytuje v kabíne viac priestoru a využiteľnosti ako kedykoľvek predtým. O 35 mm dlhší rázvor umožnil konštruktérom vytvoriť väčší a pohodlnejší priestor v kabíne, ako aj zlepšiť jazdnú stabilitu v priamom smere. Konštrukcia dverí batožinového priestoru je teraz zo živicového materiálu, čo je pri modeli Civic prvýkrát. Vyvinutý s použitím novej výrobnej technológie, v porovnaní s predchádzajúcim modelom Civic bola hmotnosť znížená o 20 %, čo uľahčuje otváranie a zatváranie. Okrem toho boli podporné pánty posunuté smerom von, čím sa dosiahla čistejšia línia strechy, prispeli však aj k novému uhladenejšiemu dizajnu zadnej časti.

Vo vnútri zvýrazňuje horizontálny štýl palubnej dosky šírku kabíny, ktorá v kombinácii so širším zorným poľom pôsobí vzdušnejšie. Vzhľadovo napodobňuje palubnú dosku v novom HR-V. Interiér tiež ťaží z nových kvalitných materiálov v celom rozsahu, vrátane nápadných detailov vetracích otvorov s kovovým plástovým vzorom, ktoré sa tiahnu po šírke palubnej dosky. Vo vyššej výbave Advanced je displej vodiča pre lepšiu viditeľnosť vybavený 10,2-palcovým farebným LCD panelom.

Civic dostal aj výborný infotainment systém, ktorý sme po prvýkrát vyskúšali v Honde Jazz. Veľkosť centrálnej dotykovej obrazovky sa zväčšila na deväť palcov a bola posunutá nahor, aby sa minimalizoval pohyb očí nahor a nadol. Systém sa dodáva s bezdrôtovou kompatibilitou s Apple CarPlay a Android Auto. Pre ešte lepší zážitok cestujúcich sú výbavy Elegance a Sport navyše vybavené ôsmimi reproduktormi, zatiaľ čo trieda Advance obsahuje 12 prémiových reproduktorov BOSE.

Pokračujte na ďalšej stránke článku (pohon, podvozok a bezpečnosť)