Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb dacia logan 585 Thumb dacia logan 2021 cennik Thumb dacia logan 20222 cennik Thumb content dacia sandero 2021 ceny autozurnal.com 28 Thumb dacia logan 10 Thumb dacia logan 4 Thumb dacia logan 36 Thumb dacia logan 88 Thumb dacia logan 385 Thumb dacia logan 656 Thumb dacia logan 42 Thumb dacia logan 940 Thumb dacia logan 684 Thumb dacia logan 786 Thumb dacia sandero dacia logan

Nová Dacia Logan 2021 je v predaji. Poznáme ceny, výbavu a jedinú motorizáciu v ponuke

Po najnovšej generácii Dacie Sandero prichádza do predaja aj technicky spriaznený sedan Logan. Na svoje cenovo dostupné korene nezabúda, napriek markantnej modernizácii technického základu. K dispozícii je s jediným motorom v ponuke, ktorý zároveň dokáže spaľovať skvapalnený propán-bután - 1.0 TCe LPG! Cena začína na 11 350 eur.

Dacia predstavila nové Sandero spolu so sedanom Logan a taktiež s outdoorovou verziou Sandero Stepway. Všetky tri modely stoja na modernej platforme CMF-B, na ktorej stojí aj Renault Clio alebo Captur. A práve nová platforma prináša po technickej stránke doslova malú revolúciu. O dve generácie modernejší základ prináša viac pasívnej bezpečnosti vďaka pevnejšiemu skeletu, aktívnu bezpečnosť posilní plejáda asistenčných a bezpečnostných systémov. V oboch oblastiach Dacia Sandero a Logan proti konkurentom zaostávali, teraz svoj dlh vyrovnávajú. 

Prečítajte si tiež:

TEST Ako jazdí Dacia Duster 1.0 TCe na LPG? Má viac síl ako na benzín

Svetlá výška Loganu má nadpriemerných 135 mm. Podlaha a podvozok ponúkajú lepšie aerodynamické vlastnosti, čo napomáha nižšiemu hluku v kabíne a zároveň nižšie odpory pôsobia pozitívne na spotrebu paliva. Rozchody kolies sú oproti predchodcovi o 15 mm väčšie a o rovnaké číslo sa predĺžil aj rázvor osí kolies. Vďaka tomu a lepšiemu využitiu vnútorného priestoru majú malé Dacie (Logan aj Sandero) viac miesta v interiéri - o 42 mm viac pre kolená zadných pasažierov. Nové predné sedadlá poskytujú viac pohodlia a bezpečnosti vďaka modifikovaným opierkam hláv. Medzi nimi môžu byť dve samostatné lakťové opierky alebo jedna spoločná, ktorý ukrýva praktický odkladací box s objemom 1,4 l. Odkladacie priestory v celom interiéri teraz ponúkajú spolu až 21 l. Batožinový priestor Loganu je so 628 l jedným z najväčších v segmente B. Hranu batožinového priestoru dizajnéri znížili o 19 mm pre ľahší prístup ku kufru vozidla.

Prečítajte si tiež:

Poznáme slovenské ceny novej Dacie Sandero! Zdražela, napriek tomu je kráľom v pomere ceny/hodnoty

Nový Logan ponúka diaľkové centrálne zamykanie, odomykanie a otváranie kufra ako štandardnú funkciu na všetkých úrovniach výbavy pomocou tlačidla na kľúči alebo na handsfree karte.

Poďme na ceny. Na Slovensku je k dispozícii Nový Logan vo výbave Essential a Comfort, s motorizáciou 1.0 TCe 100 LPG. Ide o prepĺňaný trojvalcový benzínový motor s výkonom 74 kW (100 k) a krútiacim momentom 170 Nm, ktorý je fabricky uspôsobený aj na spaľovanie paliva LPG. Na rozdiel od hatchbacku Sandero ide o jedinú motorizáciu v ponuke. Dodáva sa výlučne s novou, 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Kompletný cenník nájdete tu: Dacia Logan 2021 cenník

Slušne vybavený "základ"

Výbava Essential (11 350 eur) obsahuje lakované nárazníky, 15-palcové kolesá s ozdobnými krytmi, LED svetlá, sklopné a delené zadné sedadlá, tempomat, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, rádio s DAB a ovládaním pod volantom, Bluetooth a prepojenie smartfónu cez Dacia Media Control (následne využitie smartfónu ako displej infotainmentu). Za zadné parkovacie senzory doplatíte 150 eur, za hmlovky 100 eur, za manuálnu klimatizáciu 400 eur a navigáciu s 8-palcovým infotainmentom 190 eur.

Výbava Comfort (12 350 eur) pridáva  8-palcový infotainment, manuálnu klimatizáciu a hmlovky štandardne. Obsahuje tiež 15-palcové disky kolies Flexwheel, lakované spätné zrkadlá a kľučky dverí, textilný poťah tapacírov dverí a palubnej dosky, dažďový senzor, kožený volant, hmlovky, aj pozdĺžne nastaviteľný volant a stredovú lakťovú opierku pre vodiča.

Okrem samostatnej výbavy na želanie Dacia Logan ponúka zvýhodnené pakety výbavy:

Videotest Dacia Sandero Stepway: