Vw tiguan 11 2021 1140x190
Thumb nova dacia jogger Thumb dacia jogger Thumb 2022 dacia jogger teaser  1 Thumb 2022 dacia jogger teaser  2 Thumb 2022 dacia jogger teaser Thumb dacia logan mcv spy 6

Nová 7-miestna Dacia sa bude volať JOGGER! Značka ju oficiálne predstaví už o pár dní

Dacia dnes odhalila meno nového 7-miestneho modelu, ktorý svetu oficiálne ukáže už 3. septembra 2021. Bude sa volať Jogger a podľa všetkého pôjde o predĺžený derivát Sandera/Loganu s karosériou kombi a crossoverovými prvkami v štýle Stepway.

Dacia Jogger bude podľa značky 7-miestne rodinné vozidlo, my pridávame že pôjde o duchovného nástupcu Dacie Dokker a Loganu MCV. Pozor, nejde o ohlásené nové SUV značky Bigster, ale o ďalší nový model rumunskej značky. Stáť bude na platforme CMF-B "Low Spec", na ktorej stojí napr. Logan a Sandero. V budúcnosti ju využijú aj ďalšie modely Dacia a napr. aj technicky spriaznené modely značky LADA. Platforma vychádza z plnotučnej CMF-B (Clio, Captur atď.), ale používa menej vysokopevnostnej ocele a ďalšie zmeny.

Niektoré dizajnové prvky ukazuje Dacia na novom videu:


Jogger je ľahko zapamätateľné meno, ktoré podľa značky vyvoláva pozitívnu energiu a pripomína energického ducha. Je ľahko vysloviteľné a každý dokáže jeho význam pochopiť. V základnom usporiadaní ponúkne 5-miestny interiér, za príplatok bude aj 7-miestne prevedenie. Výsledkom bude praktické a priestranné auto pre väčšie rodiny s perfektným pomerom cena/hodnota. Palubná doska Joggera bude podľa všetkého totožná s modelmi Logan/Sandero.

Pod kapotou bude určite litrové prepĺňané srdce 1.0 TCe s nepriamym vstrekovaním paliva. Benzínová verzia ponúkne 67 kW (91 k) a LPG potom vyšších 74 kW (100 k). Základnú, atmosférickú verziu tohto motora 1.0 SCe v ponuke neočakávame. Otázne je tiež nasadenie silnejších štvorvalcových motorov 1.3 TCe a 1.5 Blue DCi z Dustera. Paletu motorizácií by sme sa mali dozvedieť už 3. septembra, o pár dní na to (6. septembra) sa Dacia Jogger ukáže v plnej kráse na autosalóne IAA v Mníchove.