Renault 06 2021 970x250
Thumb fabia porovnanie Thumb skoda fabia zaklad vs top autozurnal 4 Thumb skoda fabia zaklad vs top autozurnal 1 Thumb skoda fabia zaklad vs top autozurnal 5 Thumb skoda fabia zaklad vs top autozurnal 6 Thumb skoda fabia zaklad vs top autozurnal 2 Kia family 05 2021 1024x597 Thumb skoda fabia zaklad vs top autozurnal 3 Thumb skoda fabia zaklad vs top autozurnal 11 Thumb skoda fabia zakladna verzia vs top Thumb skoda fabia zaklad vs top autozurnal 8 Thumb fabia style interier Thumb fabia style Kia family 05 2021 1024x597 Thumb fabia style 1 Thumb fabia style 2

Takto vyzerá najlacnejšia a najdrahšia verzia novej Fabie. TOP model stojí dvojnásobok "základu"

Nová Škoda Fabia 2021 je horúcou a veľmi dôležitou novinkou mladoboleslavnskej značky. Populárny zástupca malých áut narástol, dospel a zároveň mu pod kapotou nechýba štvorvalcový motor 1.5 TSI, ktorý tvorí vrchol ponuky. Na prvých prezentačných záberoch sme videli "plnku" v najvyššej výbave. Ako však vyzerá úplný základ? České zastúpenie Škody už zverejnilo konfigurátor, nová Fabia v základnej výbave taktiež nesklame. Pozrite sa na rozdiely medzi najdrahšou a najlacnejšou Fabiou.

Prvé video novej Fabie:


V českom konfigurátore figuruje Fabia zatiaľ v dvoch stupňoch výbavy, a to Ambition od 329 000 Kč (12 920 eur) a Style od 359 900 Kč (14 093 eur). Základnou motorizáciou je benzínový trojvalec 1.0 MPI s výkonom 59 kW, spolupracujúci s 5-st. mechanickou prevodovkou. Ak chcete to najlacnejšie, k dispozícii je jedna bezpríplatková modrá farba.

Za príplatok je aj biela, nehovoriac o nádhernej oranžovo-zlatej metalíze z produkčných záberov alebo dynamickej červenej Velvet. V oboch prípadoch stoja 18 600 Kč (730 eur). Štandardom sú 15-palcové oceľové disky kolies a šedý interiér. V ňom však nájdete základný 6,5-palcový infotainment, manuálnu klimatizáciu a klasické "budíky". Nová Fabia má taktiež už v štandarde diódové LED svetlá. V ponuke je tiež niekoľko zvýhodnených balíčkov výbav - paketov alebo samostatný doplnková výbava.

Prečítajte si tiež:

Nová Škoda Fabia 2021 podrobne: Mimoriadne narástla, prichádza tiež so štvorvalcom 1.5 TSI

Na druhom konci cenového spektra sa nachádza Fabia s motorom 1.0 TSI 81 kW a 7-st. prevodovkou DSG. Spomínaný štvorvalec 1.5 TSI zatiaľ v konfigurátore nefiguruje. Vo výbave Style začína takto motorizovaná Fabia na 439 900 Kč (17 226 eur). Pridávame príplatkový červený lak, dvojfarebné lakovanie strechy a 17-palcové tmavé disky kolies.

Volíme tiež čierne športové prevedenie interiéru s balíkom Asistovaná jazda 2.0 (vrátane špičkového infotainment systému s 9,2-palcovou obrazovkou), balík Style plus (dvojzónová klíma, Bi-LED predné svetlá, keyless systém) a Simply Clever paket, ďalej zaklikávame všetky možnosti individuálnej výbavy vrátane parkovacej kamery, LED zadných svetiel, príplatkových USB-C konektorov vzadu a nad spätným zrkadlom. Nechýba príplatok za vyhrievané čelné sklo, panoramatickú strechu, lepší audiosystém, kolenný airbag a bočné airbagy vzadu, voľbu jazdného režimu, ťažné zariadenie a ďalšie drobnosti. Suma sumárum? 674 200 Kč (26 401 eur)... 

Ide o viac ako dvojnásobok základného modelu, a to ešte pod kapotou nemáme sľúbený motor 1.5 TSI, ktorý bude výrazne drahší. Nová Fabia tak jednej strane vie potešiť slušnou základnou výbavou a rozumnou cenou, na strane druhej si ju môžete dovybaviť prvkami z vyšších automobilových tried - na to si však treba nechať vyšší obnos peňazí, aj malý hatchback dnes môže stáť vysoko nad 20 tisíc eur. Slovenské ceny novej Fabie zatiaľ nepoznáme, no sme veľmi zvedaví, ako sa budú líšiť od domovského českého trhu. Budeme vás informovať.  

Konfigurátor novej Fabie (ČR).