Thumb 2022   new dacia visual identity   dacia duster  1 Thumb content 2022   new dacia visual identity   dacia duster  2 Thumb 2022   new dacia visual identity   dacia duster Thumb 2022   new dacia visual identity   range Thumb bez n zvu

Modernizovaný Duster sa už dá objednať. "Odpísal" však ďalšiu motorizáciu s pohonom 4x4

Dacia len pred pár dňami ohlásila decentnú modernizáciu všetkých modelov v ponuke. Modernizované kúsky sa už dajú objednať. Majorita z nich dostala nové logá, najviac zmien adoptoval Duster. Okrem vylepšenej kabíny však prichádza aj s negatívom - z ponuky zmizla ďalšia verzia s pohonom 4x4. Verzia s motorom 1.0 TCe na LPG však ostáva v ponuke naďalej, a to od 14 890 eur.

Dacia Duster je cenená práve za svoj úžasný pomer ceny/hodnoty a schopnosti v teréne. Samozrejme, aj verzie s pohonom predných kolies majú zvýšený podvozok s nadpriemernou svetlou výškou a slušné "offroadové" uhly vďaka rozumne navrhnutým tvarom nárazníkov... No už od počiatku mali čaro najmä verzie s pohonom všetkých kolies. Tie premieňali Duster na veľmi schopné terénne auto.  

Prečítajte si tiež:

Dacia modernizovala všetky modely. Duster si odniesol najviac

Druhá generácia Dusteru mala spočiatku pod kapotou atmosférický štvorvalec 1.6 SCe, ktorý ste v cenníku mohli zaškrtnúť aj s pohonom 4x4. Neskôr ho nahradil trojvalcový turbobenzínový motor 1.0 TCe, ktorý o túto možnosť prišiel. Ako "štvorkolky" však ostali v ponuke dva motory, aj keď už za viac peňazí- skvelý štvorvalec 1.3 TCe a overený turbodiesel 1.5 dCi. Druhý menovaný spolu s najnovšou modernizáciou kúpite už len s pohonom predných kolies. Ak si chcete objednať ten "pravý" Duster, a teda s pohonom všetkých kolies, nemáte už inú možnosť a musíte zvoliť motor 1.3 TCe 110 kW (150 k), spolupracujúci so 6-st. manuálnou prevodovkou. Navyše, dostupný je až v najvyššom stupni výbavy "Journey" (modernizácia priniesla aj nové názvy a skladbu výbav) od  20 980 eur.

Dacia zverejnila aj ceny modernizovaného Dusteru, ktorý opäť zdražel. Základná verzia 1.0 TCe 2WD stojí 14 290 eur. Za turbodiesel 1.5 dCi 2WD zaplatíte 17 490 eur. No a spomínaný vrchol v podobe 1.3 TCe 4x4 stojí 20 890 eur. Slabšia verzia 1.3 TCe s 96 kW a pohonom 2WD stojí 18 390 eur. V ponuke je aj 1.3 TCe 110 kW so 6-st. dvojspojkovou prevodovkou a pohonom 2WD, stojí 20 630 eur. Optikou dnešných, doslova šialených cien nových áut je Duster ešte stále vážne za rozumné ceny, napriek postupnému zdražovaniu. Najväčšou "škodou" je tak postupné okresanie ponuky verzií 4x4.

Kompletný cenník nájdete tu: Dacia Duster 2023 CENNÍK

Okrem novej vizuálnej identity s moderným fontom na piatych dverách a nový logom značky dostal Duster prepracovanú palubnú dosku s odlišne tvarovanými výduchmi klimatizácie a hodnotnejšie prevedeným stredovým panelom. Z globálneho hľadiska však nejde o absolútnu novinku. Znalci budú novú palubnú dosku poznať z Dusteru, ktorý sa predáva mimo európskych trhov. Okrem toho prichádza Duster s funkciou automatického elektronického sklápania vonkajších spätných zrkadiel, ktorým je vybavený vôbec ako prvý model značky.