Vw limited 1140x190  1
Thumb autobusy man pre mn c3 adchovsk c3 a9 letisko Thumb 34222 large autobusy man pre mn c3 adchovsk c3 a9 letiskottt Thumb 34221 large autobusy man pre mn c3 adchovsk c3 a9 letisko

Mníchovské letisko investuje do ekologických autobusov

Na mníchovskom letisku Franza Josefa Straußa spoločnosť MAN Truck & Bus oficiálne odovzdala vedeniu AeroGround Flughafen München flotilu 27 autobusov MAN Lion’s City (z toho 19 kĺbových) určených na prepravu cestujúcich medzi terminálmi a lietadlami. Ďalších 19 autobusov bude dodaných do roku 2014.

Interiér nových autobusov s odolným vybavením z nehrdzavejúcej ocele je modifikovaný tak, aby poskytoval maximálnu kapacitu na prepravu stojacich cestujúcich. Výkonný klimatizačný systém garantuje komfort vo všetkých vozidlách bez ohľadu na ročné obdobie. Nastupovanie a vystupovanie uľahčuje pasažierom funkcia spúšťania podlahy (kneeling).

Efektívne vznetové motory MAN common-rail s výkonom 235 kW (320 k) spĺňajú v súčasnosti najprísnejšiu emisnú normu EEV. Na hospodárnej prevádzke sa podieľa štvorstupňová automatická prevodovka Voith s integrovaným retardérom a s riadiacim softvérom SensoTop pre úspornú jazdu. Kĺbové autobusy MAN Lion’s City vyrobené pre mníchovské letisko charakterizuje i výnimočne nízka hladina hluku aj emisií, a preto dostali ekologický certifikát „Modrý anjel“. Nové vozidlá napríklad emitujú zanedbateľných 0,02 g častíc na kilowatthodinu. Naproti tomu autobusy, ktoré jazdili k lietadlám doposiaľ, majú túto hodnotu 1,1 gramu, to znamená viac než 50-krát vyššiu.

Symbolické kľúče od nových autobusov odovzdal výkonnému riaditeľovi letiska Dr. Michaelovi Kerklohovi (na snímke vľavo) riaditeľ pre marketing, predaj a služby v MAN Truck & Bus AG Heinz-Jürgen Löw za prítomnosti parlamentnej štátnej tajomníčky Spolkového ministerstva pre životné prostredie Ursuly Heinen-Esser.