Continental 03 2020 jar b 1140x190 testy
Thumb 2022 mitsubishi outlander 33 Thumb content mitusbishi eclipse cross 2021 phev autozurnal.com 7 Thumb content mitusbishi eclipse cross 2021 phev autozurnal.com 4 Thumb content mitusbishi eclipse cross 2021 phev autozurnal.com 1

Mitsubishi to v Európe nevzdáva. Prevezme dva modely Renaultu

Mitsubishi pre európske trhy zmrazilo vývoj vlastných noviniek, no na poli predajov to nevzdáva. Vo svojej dílerskej sieti bude predávať niektoré modely Renaultu.

V rámci spolupráce s aliančným partnerom Renault ohlásilo Mitsubishi zaujímavý krok. Spoločnosť rozhodla o využití dvoch modelov svojho aliančného partnera Renault pre európsky trh. Mitsubishi tieto modely predstaví v rámci svojej dílerskej siete na vybraných trhoch v Európe od roku 2023. O ktoré modely a trhy sa jedná, je stále predmetom diskusií.

Odporúčame:

Nové Mitsubishi Outlander oficiálne: Sebavedomé SUV zdieľa techniku s Nissanom

Mitsubishi v minulosti ohlásilo, že v Európe už nepredstaví žiaden nový model, okrem faceliftovaného Eclipse Cross, ktorý je dostupný aj s plug-in hybridným pohonom. Ide o štrukturálne zmeny v Európe v rámci strednodobej stratégie "Selection and Concentration" oznámenej v júli 2020. Tieto opatrenia už znamenali zmrazenie vývoja nových modelov pre európske trhy a presunutie zdrojov na ich vývoj a výskum do regiónov, ktoré sú pre značku Mitsubishi dôležitejšie. Mitsubishi sa taktiež rozhodlo ukončiť v roku 2023 predaj nových vozidiel v niektorých európskych krajinách.

Modernizovaný Eclipse Cross, dostupný s plug-in hybridným pohon z Outlanderu.

Spoločné aktivity so skupinou Renault sú súčasťou reformy obchodnej stratégie v Európe, ktorou spoločnosť Mitsubishi sleduje predovšetkým naplnenie dopytu zo strany zákazníkov. Značka tvrdí, že kombinácia vynoveného Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, ktorý bude na slovenský trh uvedený v máji 2021 a noviniek od Renault zvýši konkurencieschopnosť na trhu. Dúfame, že to Japoncom vyjde a že v Európe nadobro neskončia. Značka s bohatou históriou a zásluhami na poli techniky a technológii (priame vstrekovanie paliva GDI) sa aj napriek emisnej hystérii chce na starom kontinente udržať a nevzdáva to. A my jej držíme prsty.