Cupra leon blizsie banner 970x250px 03

Mitsubishi škrtá. V Európe neukáže žiadny nový model, ani Outlander!

Pre fanúšikov japonskej značky nemáme dobré správy. V rámci ozdravného plánu "Malý, ale krásny" sa chce sústrediť na ťažiskové trhy. Medzi ne Európa nepatrí, a preto na ňu dočasne zanevrie. Viaceré zdroje však naznačujú, že to môže byť pre japonskú značku v Európe "konečná". Bez nových modelov to v Európe dlhodobo nezvládne.

Najbližšie roky v Európe neuvidíme žiadne nové modely Mitsubishi! Podľa Autonews Europe stopku dostane aj nový Outlander, ktorý mal osviežiť starnúcu modelovú ponuku značky. Pripomíname, že nové Mitsubishi Outlander je aliančným bratom Renaultu Koleos a nového Nissanu X-Trail (Rouge). Ukázať sa mal onedlho, v druhej polovici roka 2020. Ohlásenie neponúkať nový Outlander na európskom trhu tak prišlo na poslednú chvíľu pred premiérou. Ako dlho bude trvať toto odvrátenie značky od európskeho trhu? Podľa hovorcu britského zastúpenia značky a webu Carscoops sa to v tejto chvíli nedá predpovedať, situácia sa vyvíja a mení veľmi rýchlo.

Odporúčame:

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 CVT: Mestuodolný fešák

Prvý kvartál roka 2020 znamenal pre značku stratu cca 1,4 miliardy eur. Plán "Small but Beautiful" (Malý ale krásny) počíta s ozdravením, navrátením k zisku, osekaním fixných nákladov o 20 % a sústredením sa na silné trhy krajín juhovýchodnej Ázie, Oceánie, južnej Ázie, Južnej Ameriky, Stredného východu a Afriky. Ide o strednodobý plán pre fiškálne roky 2020 až 2022. Zároveň chce značka väčšmi spolupracovať s aliančnými partnermi Nissan a Renault a zdielať know-how a vyvinuté technológie.

Bohužiaľ, "malý ale krásny" plán akoby predpovedal koniec značky na starom kontinente. Bez nových modelov to na náročnom európskom trhu s prísnymi emisnými normami a povinnou technologickou výbavou dlho nepôjde. Mitsubishi už teraz ťahá starnúcou modelovou ponukou za kratší koniec. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie a dúfame, že tradičná japonská značka tu bude s nami aj po kríze. Vyššie spomenuté však neveští nič dobré...

Zdroj: Autonews Europe, Motor1, Carscoops