Thumb 01 mi l nik dosiali v rekordnom c ase Thumb 02 mi l nik dosiali v rekordnom c ase

Míľnik dosiali v rekordnom čase

V eindhovenskom závode spoločnosti DAF Trucks zišlo z výrobnej linky 100 000. nákladné vozidlo najnovšej generácie CF a XF. Stotisíci exemplár odovzdali spoločnosti Groep Gheys z belgického mesta Mol.

Prvé vozidlá súčasnej generácie CF a XF zišli z výrobnej linky v júli 2017. Odvtedy ich fabriky DAF Trucks v Eindhovene a Leyland Trucks vo Veľkej Británii vyrobili už stotisíc. 

„Dosiahnutie tohto míľnika za takú krátku dobu je dôkazom kvality a efektivity najnovšej generácie našich vozidiel,“ uviedol Harry Wolters, prezident spoločnosti DAF Trucks. „Naši zákazníci oceňujú ich spoľahlivosť, hospodárnosť a nízke prevádzkové náklady, nehovoriac o jedinečnom komforte pre vodiča. Takže nečudo, že DAF je medzi ťahačmi jednotkou na európskom trhu.“ 

Stotisíce nákladné vozidlo z nového radu CF a XF bolo slávnostne odovzdané belgickej spoločnosti Gheys Group, ktorá sa špecializuje na veľkoobjemovú a kontajnerovú prepravu. „So spoločnosťou DAF Trucks máme dlhú spoločnú históriu,“ povedal spolumajiteľ Luc Gheys.

„Prvé nákladné vozidlo, ktoré v polovici šesťdesiatych rokov začal prevádzkovať môj otec, bol autokar DAF prestavaný na sťahovacie auto. Išli sme teda v jeho stopách a v roku 2015 sme DAF zaradili do našej flotily. Aktuálne prevádzkujeme už okolo 80 vozidiel značky DAF – a tento rok k nim pridáme ďalších 25.“

Kľúče od stotisíceho vozidla odovzdal prezident DAF Trucks Harry Wolters (na snímke druhý sprava) spolumajiteľovi belgickej spoločnosti Lucovi Gheysovi.