Thumb mercedes amg gt3 edition 55 02 Thumb mercedes amg gt3 edition 55 03 Thumb mercedes amg gt3 edition 55 01 Thumb mercedes amg gt3 edition 55 04 Thumb mercedes amg gt3 edition 55 07 Thumb mercedes amg gt3 edition 55 06 Default Thumb mercedes amg gt3 edition 55 09 Thumb mercedes amg gt3 edition 55 05 Thumb mercedes amg gt3 edition 55 08 Thumb mercedes amg gt3 edition 55 10   k pia Thumb gt3

Mercedes-AMG GT3: Pretekárska "limitka" s astronomickou cenou. Vznikne iba 5 kusov!

Pri príležitosti svojich 55. narodenín uvádza AMG na trh mimoriadne exkluzívne pretekárske vozidlo, Mercedes-AMG GT3 EDITION 55. Ručne vyrobí iba päť exemplárov mimoriadneho modelu. Okrem limitovanej výroby zažiari GT3 jedinečnými technickými atribútmi a mnohými špecifickými detailmi výbavy, vďaka ktorým sa stáva vyhľadávaným zberateľským kúskom.

„Motoristický šport je to, čo nás poháňa.“ Slová zakladateľa AMG Hansa Wernera Aufrechta sú hlavným motívom značky výkonných a športových vozidiel AMG z Affalterbachu už 55 rokov.

Úspechy na pretekárskych tratiach za posledných päť desaťročí sú početné a legendárne – od senzačného víťazstva vozidla Mercedes-Benz 300 SEL 6.8 AMG vo svojej kategórii na pretekoch 24 Hours of Spa v roku 1971 až po historické dvojnásobné víťazstvo Mercedes-AMG GT3 na tohtoročnom ročníku rovnakých pretekov. Ako poctu svojmu bohatému dedičstvu z motoristického športu teraz Mercedes-AMG uvádza na trh svoje aktuálne vozidlo GT3 Customer Racing v prísne limitovanej edícii EDITION 55.

Počet kusov vozidla Mercedes-AMG GT3 EDITION 55 je pevne stanovený na päť. S cieľom garantovať a zdokumentovať túto malú sériu vozidiel bol pre čísla podvozkov piatich exemplárov vytvorený samostatný číselný rad („GT3.190-55“). Okrem toho ponúka mimoriadny model v porovnaní so základným vozidlom aj množstvo osobitých prvkov. EDITION 55 okrem iného nemá homologizáciu FIA, a preto môže prísť s väčším výkonom motora. Optimalizovaný 6,3-litrový motor V8 AMG produkuje 650 k – približne o 100 k viac ako vo verzii FIA. Patrične k tomu sa vysokovýkonná výfuková sústava z inconelu zaobíde bez tlmiča a vytvára tak ešte výraznejšiu zvukovú kulisu.

Maximálna exkluzivita prevláda aj vo farebnom stvárnení a dizajne vozidla Mercedes-AMG GT3 EDITION 55: jeho špeciálne lakovanie s jednovrstvovým lakom vo farbe alpínska sivá MANUFAKTUR s červenými zvýrazňujúcimi prvkami dokonale dopĺňa matné vyhotovenie aerodynamických konštrukčných dielov z pohľadového kompozitu z uhlíkových vlákien (predný difúzor, zadný difúzor, zadné krídlo s koncovými panelmi, krídelká, žalúzia, maska chladiča, bočné obloženie prahov). Na dverách mimoriadneho modelu osadeného hladkými pneumatikami je nalakovaný erb Affalterbachu. Logo AMG a logo 55. výročia zdobia zadné krídlo.

Prečítajte si tiež:

Veľké MPV nemusí byť nuda! Slovenský úpravca Petersport vylepšil V-Class od Mercedesu

Vo funkčnom pretekárskom kokpite prináša Mercedes-AMG GT3 EDITION 55 exkluzívne detaily. Výšivka na sedadle zobrazuje znak výročia a na stredovej konzole a škrupine sedadla z uhlíkových vlákien je plaketa s nápisom „EDITION 55 – 1 OF 5“. Interiér charakterizuje matná antracitová metalíza, v ktorej sa harmonicky prelínajú kvalitné prvky z pohľadového kompozitu z uhlíkových vlákien – od nástupných líšt cez obloženie dverí a stredovú konzolu až po prístrojovú dosku. Ďalším vizuálnym prvkom v interiéri sú bezpečnostné pásy so strieborným akcentom.

Technickým vrcholom v kokpite modelu Mercedes-AMG GT3 EDITION 55 je zobrazovacia jednotka údajov (DDU) najnovšej generácie. Jednotka Bosch DDU 11 disponuje grafickým znázornením s vysokým rozlíšením na zobrazovanie relevantných informácií, ako sú rýchlosť, otáčky, prevádzkové teploty, časy na kolo, ukazovateľ prevodového stupňa a signalizácia radenia smerom hore, ako aj ďalších dodatočných informácií. Mimoriadnou pastvou pre oči je samotné štartovanie modelu Mercedes-AMG GT3 EDITION 55, pri ktorom sa na displeji zobrazí logo 55. výročia.

Okrem množstva prvkov mimoriadnej výbavy je súčasťou dodávky exkluzívneho modelu AMG GT3 aj na mieru šitá a špeciálne navrhnutá autoplachta. Ďalšia zaujímavosť pochádza od partnera spolupráce s Mercedes-AMG, IWC Schaffhausen. P pre príležitosť uvedenia vozidla na trh vytvoril švajčiarsky výrobca hodiniek limitovanú krabičku EDITION 55 obsahujúcu hodinky Pilot's Watch Chronograph Edition „AMG“ (referencia IW377903). Na zadnej strane puzdra hodiniek z titánu 5. stupňa je vyryté číslo podvozku príslušného vozidla Mercedes-AMG GT3 EDITION 55. V krabičke sa nachádza aj čierny textilný remienok. Odovzdanie vysokohodnotných hodiniek sa uskutoční v butiku IWC v blízkosti bydliska kupujúceho.

S modelom Mercedes-AMG GT3 EDITION 55 rozširuje značka Mercedes-AMG svoju ponuku mimoriadnych modelov pri príležitosti 55. výročia značky. Okrem GT3 existujú aj ďalšie edície vozidiel založené na rôznych sériových modeloch od značky Mercedes-AMG. Predajná cena modelu Mercedes-AMG GT3 EDITION 55 je 625 000 eur (bez DPH).