Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb mercedes v jordan 5 Thumb mercedes v jordan 8 Thumb mercedes v jordan 4 Thumb mercedes v jordan 1 Thumb mercedes v jordan 9 Thumb mercedes v jordan 10 Default Thumb mercedes v jordan 11 Thumb mercedes v jordan 13 Thumb mercedes v jordan 15 Thumb mercedes v jordan 18 Thumb mercedes v jordan 16 Thumb mercedes v jordan 20 Default Thumb mercedes v jordan 21 Thumb mercedes v jordan 25 Thumb mercedes v jordan 28 Thumb mercedes v jordan 29 Thumb mercedes v jordan 24 Thumb mercedes v jordan 30 Thumb mercedes v jordan 31 Default Thumb mercedes v jordan 33 Thumb mercedes v jordan 41 Thumb mercedes v jordan 42 Thumb mercedes v jordan 43 Thumb mercedes v jordan 46 Thumb mercedes v jordan 45 Thumb mercedes v jordan 48 Default Thumb mercedes v jordan 49 Thumb mercedes v jordan 47 Thumb mercedes v jordan 50 Thumb mercedes v jordan 51 Thumb mercedes v jordan 54 Thumb mercedes v jordan 53 Thumb mercedes v jordan 55

Veľké MPV nemusí byť nuda! Slovenský úpravca Petersport vylepšil V-Class od Mercedesu

Cestovať sa dá aj štýlovo! S týmto mottom slovenský úpravca Petersport vylepšil Mercedes-Benz Triedy V, veľký rodinný van so schopnosťami zvládať dlhé cesty s dávkou luxusu a komfortu. Aj keď takto ladené autá nie sú primárne cieľom tuningových firiem, "Véčku" sa okorenený vzhľad v spolupráci s vylepšenou technikou náramne hodí. 

Okrem výraznejšieho vzhľadu vyriešil úpravca Petersport dve zásadné slabiny veľkých vanov, postavených na "dodávkových" základoch. Prvým je (vzhľadom na hmotnosť a užitočné zaťaženie) relatívne slabší turbodieselový motor Mercedesu Triedy V 250d 4Matic, ktorý z 2.1 l objemu valcov doluje štandardne 140 kW (190 k) a 440 Nm. Vďaka modifikovanému medzichladiču stlačeného vzduchu a softvéru riadiacej jednotky motora teraz "Véčko" produkuje 162 kW (220 k) a 500 Nm. 

Druhou slabinou takto ladených áut sú brzdy, ktoré nie sú dimenzované na vysokú záťaž a "športovejšiu" jazdu. Petersport na prednú nápravu namontoval výkonné 6-piestikové brzdiče s 364x35mm brzdovými kotúčmi. Zadné brzdy ostali sériové. Súčasťou brzdového systému sú aj pancierové hadice a pretekárska brzdová kvapalina s vyšším bodom varu. Celok korunuje zníženie o 35 mm vpredu aj vzadu, vďaka kratším športovým pružinám. Tie zlepšujú jazdné vlastnosti, no zároveň dodávajú upravenej Triede V atletickejší postoj a nechávajú vyniknúť 20-palcové disky kolies BBS CI-R Nurburgring Edition.

Aerodynamický bodykit obsahuje agresívny predný nárazník v štýle AMG GT-R s LED osvetlením a predným splitterom, zadný nárazník so športovým difúzorom a štyrmi hranatými koncovkami výfuku. Bodykiit je 2-farebne nalakovaný v kombinácii s čiernym hlbokým lakom, rovnako aj predná kapota. Ako opcia je v ponuke aj karbónová verzia.


Boky športovo ladeného vanu podčiarkuje čierny dynamický prerušovaný pás s červenou linkou. Dizajn decentne korešponduje s čiernymi 20" diskami BBS CI-R Nurburgring Edition obuté na špičkových lepivých UHP pneumatikách Pirelli P Zero.


Športový kožený volant má ergonomickejší tvar a hrubší veniec lepšia padne do rúk. Zadné látkové lavice sa nahradili samostatnými sedadlami pre "väčších hráčov". Interiér z exkluzívnej kože Nappa s diamantovým prešívaním a logom "lietajúci Jordan" na opierkach hlavy vystihuje veľkosť fanúšika basketbalu, keďže konkrétny kúsok upravil Petersport na zákazku. Basketbalové zápasy sa premietajú na štyroch 12,3" LCD displejoch. 

Ak vás projekt zaujal, firma Petersport môže upraviť podľa priania aj vaše auto. Doslova tvrdia, že radi zrealizujú váš automobilový sen!  

Viac na: Petersport. sk
 

Pokračujte na ďalšej stránke článku (zoznam vykonaných úprav a špecifikácie)

Advertisement