Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb mercedes gt 63 s autozurnal.com 6 Thumb mercedes gt 63 s autozurnal.com 2 Thumb mercedes gt 63 s autozurnal.com 3 Thumb mercedes gt 63 s autozurnal.com 1 Thumb mercedes gt 63 s autozurnal.com 4 Thumb mercedes gt 63 s autozurnal.com 5 Thumb mercedes gt 63 s autozurnal.com 7 Thumb mercedes gt 63 s autozurnal.com 8 Thumb mercedes gt 63 s autozurnal.com 9 Thumb mercedes gt 63 s autozurnal.com 10 Thumb mercedes gt 63 s autozurnal.com 12 Thumb mercedes gt 63 s autozurnal.com 11 Thumb mercedes gt 63 s autozurnal.com 13 Thumb mercedes gt 63 s autozurnal.com 14

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance: Šialený V8 biturbo hybrid je v predaji. Šialená je aj jeho cena...

Mercedes AMG GT 63 S E Performance so systémovým výkonom 620 kW (843 k) a maximálnym systémovým krútiacim momentom viac ako 1 400 Nm je novým míľnikom v histórii spoločnosti. Toto štvordverové kupé je prvé vysokovýkonné hybridné vozidlo a súčasne doteraz najvýkonnejší sériový model značky z Affalterbachu.

Kombinácia 4,0-litrového motora V8 biturbo a elektromotora je zárukou ozaj výnimočných jazdných výkonov a vynikajúcej dynamiky jazdy a zároveň. O individuálny prejav sa pritom stará nová edícia s lakom vo farbe zelené peklo AMG magno a s množstvom dizajnových zaujímavostí v exteriéri aj interiéri. Model E PERORMANCE si záujemcovia môžu odteraz objednať v základnej cene 207 246 eur s DPH. Tento model bude uvedený na trh v Európe v apríli 2022.

Koncepcia zahŕňa osobité usporiadanie hnacieho ústrojenstva s elektromotorom a akumulátorom na zadnej náprave. Systém v modeli AMG GT 63 S E PERFORMANCE sa skladá zo 4,0-litrového motora V8 biturbo so synchrónnym elektromotorom s permanentným budením, vysokovýkonným akumulátorom, ktorý bol vyvinutý značkou AMG, a plne variabilným náhonom na všetky kolesá AMG Performance 4MATIC+. Úžasné výkonové parametre zabezpečujú zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 2,9 sekundy. Za menej ako desať sekúnd vozidlo dosiahne rýchlosť 200 km/h. Maximálna rýchlosť dosahuje hodnotu 316 km/h.

Viac podrobností o technike novinky nájdete v článku:

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance podrobne: Hybridná beštia so šialenými parametrami!

Nový vrcholový model tohto konštrukčného radu ponúka rozsiahlu sériovú výbavu. Podvozok so systémom AMG RIDE CONTROL+ so svojimi plynulo nastaviteľnými obmedzovacími ventilmi tlaku v priebehu niekoľkých milisekúnd prispôsobí tlmiacu silu každého kolesa primerane situácii. Prostredníctvom jazdných programov AMG DYNAMIC SELECT je predvolené základné nastavenie – od režimu Šport+ pre mimoriadne dynamické jazdenie až po nastavenie Komfort pre pokojné presúvanie. Okrem toho možno naladenie upraviť nezávisle od jazdných programov tlačidlom v troch stupňoch.

Integrovaná regulácia dynamiky jazdy DYNAMIKA AMG okrem iného ovplyvňuje stratégie regulácie systému ESP,  náhonu na všetky kolesá a elektronicky ovládaného zverného diferenciálu zadnej nápravy. Zvyšuje sa tým agilnosť bez obmedzenia stability. Keramická vysokovýkonná kompozitná brzdová sústava je ľahká, má dlhú životnosť a extrémne vysokú odolnosť.

Nová, exkluzívna mimoriadna edícia AMG s lakom vo farbe zelené peklo AMG magno pôsobí veľmi športovo vďaka 21-palcovým kovaným diskom AMG s dizajnom piatich zdvojených lúčov, čiernym lakom a ráfikom kolesa, ktorý je osústružený do leskla. O športový vzhľad sa stará aj balík AMG Night a balík AMG Night II s vybranými exteriérovými prvkami vo vysokolesklej čiernej farbe a vo vyhotovení so vzhľadom tmavého chrómu, ako aj čierne fólie nad bočným obložením prahov.

Na výber je aerodynamický balík AMG a exteriérový balík uhlíkových vlákien AMG. Panoramatická strecha (na želanie) prepúšťa do interiéru množstvo svetla. V interiéri vládne nefalšovaná atmosféra motoristického športu vďaka atraktívnym prvkom ako športové sedadlá v koži napa Exklusiv v kombinácii farieb titánová sivá pearl/čierna so žltými kontrastnými ozdobnými švami alebo sedadlám AMG Performance (na želanie) a ozdobným prvkom AMG so vzhľadom čierneho klavírového laku alebo uhlíkových vlákien (na želanie). Edícia pôsobí exkluzívne aj vďaka plakete v interiéri a osvetleným nástupným lištám vo farbe, ktorá je vhodne zladená s vonkajším lakom.