Vw multivan 12 2021 1140x190
Thumb 2022 mazda cx 60 spy Thumb mazda cx60 autozurnal.com 3 Thumb mazda cx60 autozurnal.com 4 Thumb mazda cx60 autozurnal.com 2 Thumb mazda cx60 autozurnal.com 1

Mazda CX-60 na prvých záberoch. Dorazí aj do Európy

Horúca japonská novinka roka 2022 sa ukázala už teraz, na prvých záberoch bez maskovania a zachytili ju pravdepodobne pri natáčaní chystaného oficiálneho reklamného spotu. Ako sa vám páči? 

Nie je žiadnym tajomstvom, že Mazda plánuje rozšíriť portfólio SUV modelov o dva nové kúsky, ktoré dorazia aj na európske trhy. Prekvapia názvami CX-60 a CX-80, pod ich kapotami však budú aj nové radové šesťvalce. V hierarchii značky zatiaľ modely s označením CX-60 a CX-80 nefigurujú. No v priebehu dvoch rokov doplnia európske portfólio značky. CX-60 sa hierarchicky postaví nad Mazdu CX-5 (ktorá nedávno prešla faceliftom), no mala by mať len o trochu väčšie rozmery. CX-5 má ostať v ponuke aj po príchode CX-60 na trh.

CX-60 bude model, postavený na úplne novej platforme s pohonom zadnej nápravy (samozrejme bude k dispozícii aj pohon všetkých kolies) a motorom vpredu pozdĺžne. Vďaka tomu bude môcť nasadiť aj nové radové šesťvalce s objemom 3,0 - 3.3 l a 48V mild-hybridnou technikou. Pôjde o motory konštrukčného radu SkyActiv-X (benzín) a SkyActiv-D (nafta) a Mazda ich plánuje nasadiť aj v Európe! Okrem nich budú k dispozícii prvé plug-in hybridy značky, a to benzínové štvorvalce v kombinácii s elektromotorom. Väčší model CX-80 má byť "predĺženou" verziou CX-60 a príde aj so 7-miestnym prevedením interiéru. 

Prečítajte si tiež:

Nová Mazda CX-50 oficiálne: Snaží sa zaujať dobrodružným charakterom

Musím sa priznať, že na týchto dvoch "špionážnych" záberoch je pre mňa vzhľad novej Mazdy CX-60 miernym sklamaním. Čakal som trochu dynamickejší "pohľad", predná maska pôsobí oproti súčasnej Mazde CX-5 a CX-30 menej agresívne a nevýrazne. Možno je to len tým, že dnešný dizajn Kodo spomínaných modelov je na tak vysokej úrovni. Mazda CX-60 ako by chcela ísť jednoduchšou cestou, celkovo pôsobí trochu nemastne-neslane. Možno nás však klamú iba tieto prvé fotky a naživo to bude oveľa, oveľa lepšie... Nechajme sa prekvapiť. Mazda CX-60 bude veľkou hirošimskou novinkou roka 2022.