Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb goodyear truck racing Thumb iveco truck race1 Thumb goodyear truck racing1 Thumb goodyear truck racing Thumb truck faas Thumb truck halmova kiss Thumb truck kiss Thumb truck lacko hahn Thumb goodyear truck racing  2

Majstrovstvá Európy v pretekoch ťahačov s podporou Goodyear

Svetová gumáreň bude túto sezónu hlavným sponzorom európskeho šampionátu v pretekoch kamiónov.

Na 8 podujatiach tohtoročnej sezóny budú tímy ETCR (European Truck Racing Championship) používať pneumatiky tejto značky a jazdiť na obnoviteľnú bionaftu. Goodyear je pritom pneumatikárskym partnerom aj ďalších seriálov motoristického športu, v ktorých sa používajú biopalivá. Patria medzi ne majstrovstvá sveta vo vytrvalostných pretekoch automobilov a preteky európskej série Le Mans. Gumáreň je tiež zakladajúcim partnerom a exkluzívnym dodávateľom pneumatík pretekov elektrických cestovných vozidiel.

Európsky šampionát ťahačov sa už tradične začne koncom mája na talianskom okruhu v Misane, v polovici júna bude pokračovať na neďalekom Hungaroringu, prvý júlový víkend sa po viacročnej prestávke vráti na Slovakia Ring a vyvrcholí v polovici júla tradičným podujatím na legendárnom Nürburgringu. Záverečné podujatia sezóny sú plánované na posledný septembrový víkend v Le Mans a o týždeň neskôr v španielskej Jarame.