Thumb content test lexus ux 250h exterier autozurnal.com 10  1 Thumb content test lexus ux 250h detaily autozurnal.com 7 Thumb content test lexus ux 250h exterier autozurnal.com 1 Thumb content test lexus ux 250h exterier autozurnal.com 2 Thumb content test lexus ux 250h exterier autozurnal.com 4 Thumb content test lexus ux 250h exterier autozurnal.com 7 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb content test lexus ux 250h exterier autozurnal.com 16 Thumb content test lexus ux 250h interier autozurnal.com 8 Thumb lexus lc koji sato

Lexus zvažuje menší model ako UX. Lacnejší byť nemusí

Kompaktný mestský crossover UX, ktorý Lexus predstavil v minulom roku, je najmenším crossoverom značky. To sa však môže zmeniť, pretože automobilka uvažuje o menšom vozidle. Vyplynulo to zo slov viceprezidenta spoločnosti. 

Prečítajte si tiež: Test Lexus UX 250h E-Four: Mestský mních

Lexus UX 250h

Lexus UX sme nedávno mali v redakčnom teste a veľmi sa nám zapáčil. Do mesta ide o mimoriadne príjemné auto, ktoré svojim charakterom prispieva dokonca k nižšej hladine stresu v každodennej, hektickej mestskej premávke. Koji Sato, výkonný viceprezident spoločnosti  Lexus, nepotvrdzuje ani nepopiera, že japonská značka plánuje vyrobiť crossover menší ako je kompaktný UX. „Nemôžem jasne povedať, že sa uberáme týmto smerom. Uvažujeme však o všetkých možnostiach,” povedal predstaviteľ japonskej značky pre britský Autocar. Takéto vozidlo by bolo pozicionované nižšie ako UX a jeho základná cena by mohla byť nižšia. V súčasnosti najmenší crossover v ponuke Lexusu stojí na slovenskom trhu od 36 400 eur.  

lexus ux interier

Menší, no nie lacnejší

Zaradenie auta v ponuke značky a veľkosť však nemusia znamenať, že nižšia cena by mala byť jednou zo základných vlastností nového modelu. „Menšie nie vždy znamená lacnejšie, trendy sa menia,” hovorí Koji Sato. Ak takéto auto vytvoria, jeho cenník pravdepodobne umožní širšie možnosti konfigurácií a bude mať veľký rozsah cien. „To, čo chcú kupujúci, je individualita,” zdôrazňuje viceprezident Lexusu. 

Budúcnosť športových modelov istá

Koji Sato takisto hovoril o budúcnosti športových modelov Lexus. Potvrdil, že značka bude naďalej vyrábať  výkonné autá so vzrušujúcim dizajnom. „Musíme uspokojovať potreby ľudí, ktorí majú radi šoférovanie.” Pravdepodobne už budúci rok príde do predaja Lexus LC vo verzii kabriolet.  Existuje veľa náznakov, že značka pracuje aj na ešte výkonnejšom modeli LC F. Okrem toho sa hovorí aj o výkonnom športovom SUV japonského výrobcu.