Kráľovský kontrakt na 1500 ťahačov

Začiatkom tohto roka si spoločnosť Girteka Logistics prevzala prvú flotilu 500 ťahačov DAF XF. Teraz podpísala nový kontrakt, ktorý je naozaj kráľovský: ide o nákup ďalších 1500 vozidiel! 

„Výkony a nízke prevádzkové náklady truckov DAF značne prekonali všetky naše očakávania,“ povedal k najnovšej objednávke Edvardas Liachovičius, generálny riaditeľ spoločnosti Girteka Logistics. „Vozidlá sú mimoriadne spoľahlivé, ich spotreba paliva je bezkonkurenčná a naši vodiči si pochvaľujú vysokú úroveň komfortu a skvelé jazdné vlastnosti. Ďalších 1500 nových ťahačov DAF je základom pre realizovanie nášho plánu: ďalej rozširovať podnikanie po celej Európe.“ 

Spoločnosť Girteka Logistics so sídlom v litovskom Vilniuse sa od svojho založenia v polovici 90. rokov postupne rozrástla na jedného z popredných európskych hráčov v nákladnej doprave. V súčasnosti v nej pracuje vyše 13.000 zamestnancov a moderný vozidlový park tvorí viac ako 5600 truckov a 5800 návesov. 

Armáda 1500 truckov DAF XF pre Girteka Logistics bude mať jednotnú pohonnú sústavu: motor PACCAR MX-13 so zdvihovým objemom 12,9 litra (355 kW/480 koní) spriahnutý s novou automatizovanou prevodovkou TraXon. Vozidlá sú vybavené najmodernejšími technológiami, medzi ktoré patrí napríklad prediktívny tempomat, prediktívne preraďovanie, varovanie pred mimovoľným vybočením z jazdného pruhu, systém núdzového brzdenia a výstraha pred čelným nárazom. Keďže Girteka Logistics požaduje minimálne prestoje, zvolila si servisné intervaly až 200.000 kilometrov.

„Naozaj nás teší, že popredná dopravná spoločnosť Girteka Logistics si pre ďalšie rozšírenie svojho už i tak pôsobivého vozidlového parku opäť vybrala nový DAF XF – International Truck of the Year 2018," vyhlásil Richard Zink, člen predstavenstva a riaditeľ marketingu a predaja. „Skutočnosť, že rozhodnutie vychádza z vynikajúcich skúseností, ktoré Girteka s vozidlami DAF XF má, vypovedá o ich skvelej kvalite, spoľahlivosti, efektivite a komforte pre vodiča. Nová objednávka je navyše výrazom uznania pre našu sieť profesionálnych dílerov po celej Európe.“