Continental 09 2020 1140x190
Thumb kia stinger 2020 facelift autozurnal.com  5 Thumb kia stinger 2020 facelift autozurnal.com  1 Thumb kia stinger 2020 facelift autozurnal.com  3 Thumb kia stinger 2020 facelift autozurnal.com  5 Thumb kia stinger 2020 facelift autozurnal.com  4 Thumb kia stinger 2020 facelift autozurnal.com  7 Continental 09 2020 1024x597 Thumb stinger facelift Thumb kia stinger 2020 facelift autozurnal.com  6

KIA Stinger odhaľuje prvé zmeny. Pod kapotou budú nové motory

Osud ďalšej generácie KIA Stinger je otázny. Pred nami je však júlový facelift prvej generácie, ktorý okrem vylepšeného vzhľadu prinesie úplne nové motory. Konečne vidíme aj prvé dizajnové zmeny na najnovších špionážnych fotografiách.

Prečítajte si tiež: 
Nová KIA Sorento oficiálne: Hybridne, ale aj s naftou

Technicky špičkové auto s atraktívnym vzhľadom nemá na ružiach ustlané. A práve to je paradox dnešnej doby. KIA Stinger je výborná, no na predajoch sa to neodrazilo. Doba totiž praje SUV/crossover modelom a ich rôznym derivátom s karosériou typu kupé. KIA Stinger značke vylepšila imidž, čo priznávajú aj samotní zástupcovia automobilky, no o osude ďalšej generácie ešte rozhodnuté nie je. Keďže nová Optima do Európy s najväčšou pravdepodobnosťou nepríde, podobný osud môže postihnúť aj Stinger (ak ho vôbec značka postaví). Čo tým chcem povedať? Ak o toto štvordverové GT máte záujem, kupujte, kým je. Už onedlho sa ukáže modernizovaná verzia v plnej kráse a s novými motormi, ktoré prinesú ešte viac výkonu a jazdných zážitkov. Do predaja príde v druhej polovici roka 2020.

Podľa magazínu zameraného na kórejské autá thekoreancarblog odhalia v júli tohto roku Stinger s minoritnými vzhľadovými zmenami, no o to viac potešia zmeny pod kapotou. Najnovšie zábery ukazujú prednú časť s novou grafikou denného LED svietenia. Predpokladáme aj minoritné zmeny nárazníka s inak riešenými nasávacími otvormi. Kórejci však veľa nezmenia, a treba uznať, že ani nie je treba. Zaujme nový, agresívnejší dizajn diskov kolies. Zadné svetlá budú po novom prepojené linkou ako v prípade ProCeedu. Jemné dizajnové zmeny zabezpečia to, že Stinger bude väčšmi korešpondovať s najnovšími modelmi Kie, a to najmä detailmi.

Kia Stinger facelift 2020

Čo je však zaujímavejšie, štvordverové GT dostane najnovšie agregáty, o ktorých sme dávnejšie písali v samostatnom článku.

Prečítajte si: 

Hyundai a KIA ohlásili nové šesťvalce a 8-stupňovú DCT prevodovku

Vrchol ponuky, špičkový turbobenzínový motor V6 3,3 T-GDi Lambda II nahradí nový V6 G3,5-TGDi motor Smartstream. Výkon sa zvýši o 7 kW (10 k), krútiaci moment stúpne o 20 Nm a spotreba paliva klesne o 6 %. Motor Smartstream V6 twinturbo G3.5 T-GDi má maximálny výkon na úrovni 280 kW (380 k) a a krútiaci moment 530 Nm. Smartstream G3.5 T-GDi kombinuje priame a nepriame vstrekovanie paliva a využíva tak výhody oboch riešení. Z dlhodobého hľadiska poteší, že sacie ventily pri nepriamom vstrekovaní do sacieho potrubia obmýva benzín a tým ich čistí od nánosov karbónu. Okrem toho do ponuky pribudne turbobenzínový štvorvalcový motor 2,5 T-GDi s výkonom 228 kW (310 k) a krútiacim momentom 430 Nm a turbodiesel 2,2 CRDi, oba spárované s novou 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT s mokrými spojkami.

Náš test Stingera s vrcholnou motorizáciou:


Hovorí sa aj o novom výfukovom systéme s aktívnymi klapkami pre ešte lepší "audio" zážitok, najmä v spolupráci s plnotučným šesťvalcom G3,5 T-GDi.

Odporúčame: 

Ďalší krížik v strednej triede. Nová KIA Optima do Európy nepríde!
 

Facelift prinesie podľa informácii thekoreancarblog okrem iného nový infotainment systém s displejom s uhlopriečkou 12,3 palcov, ktorý poznáme napr. z nového XCeedu. Pravdepodobne pribudne aj digitálny prístrojový panel a vylepšené majú byť aj asistenčné a bezpečnostné systémy. 

Zdroj a foto: thekoreancarblog, autopostkorea.com