Continental 09 2020 1140x190
Thumb kia nove logo 2021 autozurnal.com 4 Thumb kia nove logo 2021 autozurnal.com 1 Thumb kia nove logo 2021 autozurnal.com 2 Thumb kia nove logo 2021 autozurnal.com 3 Thumb kia nove logo 2021 autozurnal.com 5

KIA má nové logo. Predstavila ho vo veľkom štýle (VIDEO)

KIA nám pred chvíľou oficiálne predstavila nové logo. Samotná premiéra bola špecifikom, namiesto oficiálnej tlačovej správy ukázala video svetelnej šou z rodnej Kórey, na ktorej sa podieľali drony a veľkolepý ohňostroj.

Nové logo značky KIA má reprezentovať vstup do ďalšej éry. A to nielen na poli výroby automobilov, ale aj s ohľadom na riešenia mobility ako také. Značky sa totiž musia pretransformovať z výrobcov áut na firmy, ktoré kompletným spôsobom riešia mobilitu ľudí. KIA si to plne uvedomuje a chce byť jedným z lídrov v oblasti.

„Nové logo Kia predstavuje záväzok spoločnosti stať sa ikonou pre zmenu a inováciu,“ uviedol prezident a generálny riaditeľ značky, Ho Sung Song. „Automobilový priemysel zažíva obdobie rýchlej transformácie. KIA sa týmto zmenám proaktívne venuje a prispôsobuje sa im,“ dodal. 

Okrem nového loga, ktoré sa objavilo už v roku 2019 na koncepte Imagine v Ženeve, pridáva KIA aj nový značkový slogan "Movement that Inspires" (Pohyb, ktorý inšpiruje). Ten nahrádza doterajší "The Power to Surprise". Nové logo ukázala počas pyrotechnickej show na oblohe nad kórejským mestom Incheon. Na podujatí bolo 303 pyrodrónov, ktoré odpálili stovky ohňostrojov na synchronizovanom umeleckom vystúpení, čím oslávili nový začiatok značky Kia. Týmto sa Kia postarala o nový Guinnessov svetový rekord v kategórii „Najviac bezpilotných vzdušných  prostriedkov (UAV), ktoré súčasne spúšťajú zábavnú pyrotechniku“. Pozrite si video veľkolepého odhalenia nového loga na vlastné oči: