Continental 09 2020 1140x190
Thumb kia telluride test Thumb kia telluride test autozurnal.com 4 Thumb kia telluride test autozurnal.com 3 Thumb kia telluride test autozurnal.com 2 Thumb kia telluride test autozurnal.com 6 Thumb kia telluride test autozurnal.com 7 Continental 09 2020 1024x597 Thumb kia telluride test autozurnal.com 5 Thumb kia telluride test autozurnal.com 8

JAZDA Kia Telluride 3.8 V6: Vyskúšali sme Svetové auto roka 2020!

KIA Telluride v našich končinách nie je známym modelom. Nečudo, primárne ide o model, určený pre severoamerický trh. Telluride je SUV vlajková loď značky, to najlepšie a najväčšie, čo môžete dostať. S dĺžkou 5 metrov prerastá aj Sorento. V poslednom ročníku prestížnej ankety WCOTY (World Car of the Year) bola Kia Telluride absolútnym víťazom a získala titul Svetové auto roka 2020. Auto je zaujímavé po mnohých stránkach a vďaka žilinskému predajcovi KIA, spoločnosti Auto Becchi, sme si mohli exkluzívne vyskúšať majestátne SUV aj my.

Dokonca sme ho staticky porovnali s novým Land Roverom Defender. Tak, ako sa na americký koráb patrí, aj Telluride má pod kapotou benzínový atmosférický šesťvalcový motor s objemom 3,8 l. Nechýba jej pohon štyroch kolies a zároveň praktický a priestranný interiér. Cestovanie na dlhé trasy je tu doslova vo forme "first class", zaujal tiež podvozok a mnoho ďalších atribútov. Viac už neprezradíme, vychutnajte si video :)

Kia Telluride S 4WD 3.8 V6 


Cena skúšaného vozidla: 57 800 eur (viac info u predajcu Auto Becchi)

 

Výsledky Svetové auto roka 2020: https://autozurnal.com/svetove-auto-roka-2020-cenu-prebera-najvacsia-kia-telluride