28988 opel astra st online autozurnal 1140x190
Thumb 01 hyundai tucson hev n line Thumb 02 hyundai tucson hev n line Thumb 03 hyundai tucson hev n line Thumb 04 hyundai tucson hev n line Thumb 05 hyundai tucson hev n line Thumb 06 hyundai tucson hev n line Ev6 autozurnal.com 1024x597px Thumb hyundai tucson interior 0324 01 Thumb hyundai tucson 0324 01 Thumb hyundai tucson interior 0324 02 Thumb 1 Thumb hyundai tucson plug in hybrid ifs 1123 Thumb hyundai tucson n line 0324 kv

Hyundai Tucson prešiel faceliftom. Vyzerá modernejšie a dostal aj matrixové svetlá

Vylepšený Tucson dostane rad aktualizácií, ktoré sa dotknú dizajnu, technológií, výbavy aj pohonných jednotiek. Bude k dispozícii s benzínovým, naftovým, hybridným a plug-in hybridným pohonom.

Hyundai Tucson debutoval už v roku 2004 a za dvadsať rokov si získal priazeň mnohých vodičov. Len v roku 2023 sa z tohto kompaktného SUV v Európe zaregistrovalo 158 056 kusov. Do marca 2024 sa v závode Hyundai v Česku vyrobilo pre Európu už 746 836 kusov súčasnej štvrtej generácie Tucsonu, ktorá sa vyváža do 60 európskych aj niekoľkých mimoeurópskych krajín. Najviac predaných Tucsonov v Európe eviduje Hyundai v Nemecku, Španielsku a Spojenom kráľovstve. V najbližších dňoch spúšťa Hyundai výrobu modernizovanej verzie svojho SUV bestselleru. Nový Tucson dostane rad aktualizácií, ktoré sa dotknú dizajnu, technológií, výbavy pohonných jednotiek.

Tucson prichádza s modernejším a stále odvážnym vzhľadom, dostal prepracované nárazníky vpredu a vzadu. V prednej časti vozidla bol prepracovaný dizajn „anjelských krídel“ s väčšími dennými svetlami a zachovaním zrkadlového efektu zasadeného do modifikovanej mriežky. Môže sa pochváliť aj novým radom zliatinových diskov kolies a do ponuky exteriérových farieb pridáva päticu nových: Cypress Green Pearl, Ecotronic Grey Pearl, Ultimate Red Metallic, Jupiter Orange Metallic a Sailing Blue Pearl.

Športovo ladená výbava N Line obsahuje predný a zadný nárazník so špeciálnym dizajnom, prepracovanú mriežku chladiča, 19-palcové zliatinové disky kolies v dizajne N Line, podbehy a lemy blatníkov kolies vo farbe karosérie.

Vo vnútri nový Tucson posúva komfort a pohodlie na vyššiu úroveň a to vďaka množstvu noviniek. Okrem sedadiel a stredového obloženia dverí je interiér kompletne prepracovaný. Zmeny sa dotkli palubnej dosky, stredového obloženia, volantu aj stredovej lakťovej opierky. Nový Tucson je vybavený dvomi zakrivenými 12,3-palcovými displejmi - jeden pre prístrojový panel a druhý pre infotainment. Aktualizácie sa dotkli aj duálneho automatického ovládania teploty či lakťovej opierky a vrchného obloženia dverí.

Úpravy sa nevyhli ani sedadlám nového Tucsonu. V ponuke budú s novým vzorom a novými materiálovými možnosťami, napr. v kombinácii látky a kože. Do ponuky pribudne aj nový farebný balík interiéru Cypress Green. Výbava N Line prináša do interiéru svoj vlastný súbor charakteristických prvkov. Nechýba červené prešívanie sedadiel či volantu, a rôzne atraktívne detailyako červený krúžok okolo tlačidla štart/stop, či textilné semišové a kožené čalúnenie sedadiel vo farbe Obsidian Black.

Aktualizácie softvéru v Tucsone sú jednoduchšie vďaka bezdrôtovým aktualizáciám Over-the-Air (OTA). Vďaka nim bude vozidlo vždy vybavené najnovším softvérom. 12-palcový projekčný Head-Up displej (HUD) poskytuje najdôležitejšie informácie priamo v zornom poli vodiča. Neskôr v priebehu roka bude Tucson podporovať aj funkciu digitálneho kľúča Hyundai Digital Key 2.0 s ultra širokým pásmom. Umožňuje odomknúť auto zo vzdialenosti niekoľkých metrov a naštartovať ho bez toho, aby ste museli položiť smartfón na bezdrôtovú nabíjaciu podložku. Technológia Matrix beam LED hlavných predných svetlometov sa automaticky prispôsobuje podmienkam na ceste, aby zaistila optimálne osvetlenie pre vodiča a zároveň znížila oslnenie ostatných účastníkov cestnej premávky.

Nový Hyundai Tucson bude v ponuke so spaľovacími motormi, ale aj ako mild hybrid, full hybrid a plug-in hybrid. Zaujímavú novinku ponúkne plug-in hybridný pohon. Neskôr v priebehu roka bude dostupný nielen s pohonom všetkých kolies, ale aj s pohonom len prednej nápravy.

Výroba štartuje v apríli tohto roka a slovenský cenník bude k dispozícii v najbližších týždňoch.