Continental 09 2020 1140x190
Thumb hyundai kona n prototype  2 Thumb hyundai kona n prototype  1 Thumb hyundai kona n prototype  3 Thumb hyundai kona n prototype  4 Thumb kona n  keyvisual bbpit 03 copy Thumb kona n  keyvisual bbpit 04 copy Continental 09 2020 1024x597 Thumb kona n  keyvisual bbpit 08 copy Thumb kona n  keyvisual bbpit 09 copy Thumb hyundai kona n prototype  5 Thumb kona n  keyvisual bbpit 16 copy

Hyundai Kona N 2021 už klope na dvere. Značka zverejnila prvé zábery

Po plejáde noviniek roka 2020 nás Hyundai láka na ďalšie pokračovanie. Tento rok predstaví okrem iného ďalší nový model jej športovej divízie, Hyundai Kona N. Tú sme doteraz videli na záberoch dôkladne zamaskovaných prototypov. Kórejská značka nám ukázala prvé oficiálne zábery a aj keď je Kona N stále pod rúškom tajomstva maskovacej fólie, ukazuje viac ako je na prvý pohľad zrejmé. 

Ďalším členom športovej divízie N bude nový Hyundai Kona N. Zároveň pôjde o prvý crossover značky s odznakom N. Po famóznom Hyundai i30 N, ktorý športovú kapitolu značky úspešne započal a po nedávno predstavenom menšom bračekovi i20 N bude Kona N tretím autom so športovou technikou a atraktívnym kabátom. Kona N je vo finálnych fázach testovania, ďalšie podrobnosti značka oznámi v najbližších týždňoch. Pravdepodobne dôjde aj na prvé fotky sériového vzhľadu bez maskovania.

Odporúčame:

Ostrý Hyundai i20 N oficiálne: Esencia radosti z jazdy v malom balení

Už na dnešných záberoch však krivky Kony N vynikajú. Karoséria dostala výrazný športový bodykit, nebude chýbať veľký zadný spojler a kované disky kolies, ktoré ukrývajú zväčšené výkonné brzdy. Kona N je bližšie k zemi vďaka zníženému športovému podvozku a pod kapotou bude mať prepĺňaný benzínový motor 2.0 T-GDi, známy z faceliftovaného modelu i30 N. V ňom ponúka výkon 184 kW (250 k) a maximálny krútiaci moment 353 Nm, vo verzii Performance Package až 206 kW (280 k) a 392 Nm. Konkrétne výkonové naladenie dvojlitra v rýchlej Kone zatiaľ nepoznáme. Zatiaľ čo i30 N je v ponuke s manuálnou aj automatickou prevodovkou, pri Kone N značka zatiaľ komunikuje len 8-stupňovú automatickú dvojspojkovú prevodovku s mokrými spojkami, známu ako N DCT.

Video novej Kony N:

Rovnako ako ostatné modely N, aj nová Kona N adoptuje rôzne jazdné funkcie pre entuziastov, ako je napr. Launch Control a nebude chýbať ani atraktívny zvukový prejav. Jeho zdrojom majú byť okrem motora aj dve oválne koncovky výfuku, ktoré pripomínajú malé kanóny. Zdá sa, že sa je na čo tešiť...