Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb hyundai i30 fastback n line 0324 05 Thumb hyundai i30 fastback 0324 03 Thumb hyundai i30 fastback interior 0324 02 Thumb hyundai i30 fastback interior 0324 03 Thumb hyundai i30 fastback n line 0324 02 Thumb hyundai i30 fastback n line interior 0324 01 28988 opel astra st online autozurnal 1024x597 Thumb hyundai i30 hatchback 0324 02 Thumb hyundai i30 hatchback n line 0324 01 Thumb hyundai i30 wagon 0324 03 Thumb hyundai i30 wagon n line 0324 04 Thumb hyundai i30 wagon 0324 05 Thumb hyundai i30 fastback 0324 06 28988 opel astra st online autozurnal 1024x597 Thumb hyundai i30 hatchback 0324 03

Hyundai i30 prešiel decentnou modernizáciou

Hyundai predstavil vynovený model i30, ktorý prešiel dizajnovou a technologickou aktualizáciou. Tak ako doteraz zostáva v ponuke s tromi karosárskymi verziami - hatchback, fastback a kombi, ako aj so športovo ladenou výbavou N Line. 

Súčasnýmodel je už treťou generáciou i30-tky, ktorá bola uvedený na trh v roku 2007. Vďaka modernizácii exteriéru aj interiéru získava najpredávanejšie vozidlo značky Hyundai na Slovensku odvážnejší dizajn. Vpredu prepracovali vzor masky chladiča, podložku pod tabuľku s evidenčným číslom a kryty hmlových svetiel. V zadnej časti karosérií hatchback a kombi dostala chrómová vložka zadného nárazníka hranatejší vzhľad. LED predné svetlomety a zadné LED kombinované svetlá, kedysi ako voliteľná výbava, sú v novom i30 súčasťou štandardnej výbavy. Vozidlo tiež ponúka16-palcové zliatinové disky kolies s novým dizajnom.

Nový Hyundai i30 je k dispozícii s 12 farbami exteriéru. Sedem farieb je pre i30 nových: čierna Abyss Black Pearl, sivá Ecotronic Grey Pearl, červená Ultimate Red Metallic, oranžová Jupiter Orange Metallic, modro-sivá MetaBlue Pearl, zelená Cypress Green Pearl a modrá Sailing Blue Pearl. Medzi farby, ktoré sa opätovne dostali do ponuky, patria biele Atlas White a Serenity White Pearl, strieborná Shimmering Silver Metallic, sivá Shadow Grey a červená Engine Red.

Aktualizácia dizajnu pokračuje vo vnútri. Na palubnú dosku bola nanesená špeciálna farba, aby bola príjemnejšia a hladšia na dotyk, a stredový tunel je nalakovaný lesklou čiernou farbou. Čierny interiér je možné kombinovať so štyrmi čalúneniami sedadiel: celolátkové, kombinované látkové a kožené, celokožené, ako aj kombinované textilné semišové a kožené.

Atraktívnejší dizajn dodáva novému i30 športovo ladená výbava N Line. Vidno to na výraznejších prvkoch mriežky prednej masky. Trojité horizontálne línie v červenej farbe zdobia interiér z kože a textilného semišu. Po úplne čiernej farbe bol do vložiek bočných otvorov predného nárazníka pre model i30 N Line pridaný tmavý kovový akcent. Zákazníci si môžu vybrať medzi novým dizajnom 17-palcových a 18-palcových zliatinových diskov N Line.

Technológie konektivity v novom i30 ponúkajú zákazníkom viac pohodlia. Medzi nové funkcie i30 patrí štandardne dodávaná digitálna prístrojová doska s centrálnym 4,2-palcovým LCD displejom, tri nabíjacie porty USB typu C vpredu a vzadu, bezdrôtové aktualizácie máp Over-the-Air (OTA) a voliteľná, plne digitálna 10,25-palcová prístrojová doska.

Nový Hyundai i30 je teraz štandardne vybavený aj ďalšími bezpečnostnými prvkami balíka Hyundai Smart Sense. Systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA) pomáha predchádzať potenciálnym nehodám s prekážkami vpredu a vyhnúť sa im. Na bezpečnejšiu jazdu na diaľniciach slúži systém nasledovania jazdného pruhu (LFA), ktorý udržuje vozidlo v aktuálnom jazdnom pruhu, a inteligentný asistent rozpoznávania dopravných značiek (ISLA) upozorní vodiča zvukovým a vizuálnym upozornením, keď vozidlo prekročí povolenú rýchlosť. Upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách (ROA) upozorní vodiča informáciou na prístrojovej doske.

V príplatkovom balíku si majú zákazníci možnosť doplniť bezpečnostné systémy auta o systém automatického núdzového brzdenia pri odbočovaní vľavo (FCA-JT). Ďalší voliteľný bezpečnostný systém, asistent pre jazdu na diaľnici 1.5 (HDA), udržiava počas jazdy odstup od vozidla vpredu, automaticky upravuje rýchlosť vozidla a udržuje ho v aktuálnom jazdnom pruhu.

Do interiéru a batožinového priestoru boli pridané LED svetlá pre lepšie osvetlenie. Vďaka predným a zadným parkovacím senzorom – ktoré sú súčasťou štandardnej výbavy - sú vodiči varovaní, ak sa zistí prekážka pri pohybe auta vpred alebo vzad nízkou rýchlosťou.

K nižšej spotrebe paliva dopomôže pohonné ústrojenstvo s 48V mild hybridným systémom, ktoré podporuje spaľovací motor počas rôznych fáz jazdy. Energiu zbiera do batérie rekuperáciou. Súčasťou ponuky ostávajú aj obľúbené motory 1.5 DPi (hatchback, kombi) a 1.0 T-GDi (všetky karosárske verzie).

Začiatok výroby nového Hyundai i30 je plánovaný na apríl 2024 vo výrobnom závode Hyundai v Nošoviciach v Českej republike. Cenník a bližšie informácie budeme poznať o niekoľko týždňov.