Proceed 09 2021 1140x190
Thumb honda civic type r 2022 autozurnal.com 1 Thumb honda civic type r 2022 autozurnal.com 2

Honda ukázala nový Civic Type R! Mieri na Nürburgring za ďalším rekordom

Honda zverejnila prvé oficiálne snímky nového Civic Type R. Ikona medzi hothatchmi mieri na legendárny nemecký okruh Nürburgring, kde bude Honda testovať a ladiť jej schopnosti. Oficiálna premiéra prebehne v roku 2022.

Nie je žiadnym tajomstvom, že nová Honda Type R si bude chcieť uchmatnúť naspäť rekord na Nürburgring v triede áut s pohonom prednej nápravy. Ten si držala určitú dobu aj súčasná generácia, nakoniec jej ho ukradol odľahčený a väčšmi okruhovo ladený Renault Megane R.S. Trophy - R. A keďže nový Megane R.S. už so žiadnym spaľovacím motorom nepríde, Honda si môže novou generáciou opäť pripísať pomenovanie kráľovnej Nürburgringu medzi autami s pohonom všetkých kolies.

Odporúčame:

Honda predstavuje nový Civic hatchback 2022. V Európe si naň ešte počkáme

Vzhľadovo menej "šialená" karoséria Civicu 11. generácie dostala aerodynamické a vzhľadové vylepšenia. Detaily síce zakrýva rúško maskovacej fólie, no základné tvary odhaľujú dve nové fotografie veľmi jasne a zreteľne. Chýbať nebude ani trojica koncoviek výfuku, tentokrát s najväčším stredným "kanónom". 

Prototyp Civicu Type R so sériovým vzhľadom (ukrytý pod maskovacou fóliou) obúva pneumatiky Michelin Pilot Sport 4.

Prečítajte si tiež:

Táto Honda CR-X najazdila 1,6 milióna kilometrov. S pôvodným motorom a prevodovkou!

Čo však ešte nepoznáme, je použitá technika pod kapotou. Spočiatku sa hovorilo o hybridnej technike, pohone všetkých kolies a stáde štyroch stoviek plnokrvníkov. S blížiacou sa budúcoročnou premiérou sú očakávania a "uniknuté" informácie realistickejšie a držia sa viac pri zemi. Honda podľa všetkého nasadí evolučne vylepšený turbobenzínový dvojliter 2.0 Turbo VTEC zo súčasného Civicu Type R. Jeho výkon sa má pohybovať okolo hodnoty 243 kW (330 k). Nový Civic Type R bude mať jedno veľké eso v rukáve. V Európe pôjde o poslednú Hondu so 6-st. manuálnou prevodovkou a rýdzo spaľovacím motorom.