Honda 06 2020 1140x190 jazz

Honda ponúka 10 ročnú záruku na motory! Má to však háčik

Japonská Honda je prvou značkou, ktorá ponúka skutočne veľkorysú záruku na motory. Rovných 10 rokov nie je obmedzených kilometrami ani podmienkou kúpy nového vozidla. Má to však niekoľko pravidiel.

Honda si so svojimi pohonnými jednotkami zjavne verí aj na poli spoľahlivosti a odolnosti. Ponúknuť v dnešnej dobe na motory 10 ročnú záruku chce guráž alebo veľmi dobré technické znalosti ohľadom dimenzovania svojich pohonov. Predsa, už ani pri Honde netvoria gro ponuky blbuvzdorné atmosférické motory zo starej školy, ale prepĺňané turbobenzínové agregáty, hybridné pohony a elektromotory. Záruka sa bude týkať nielen samotných spaľovacích motorov, ale aj hybridných pohonov a elektromotorov.

Prečítajte si tiež:

Honda dáva na nový turbodiesel záruku milión kilometrov

Honda má s 10 ročnou zárukou skúsenosti. Totiž francúzskym zákazníkom ponúkala na motor 1.6 i-DTEC v jednom období záruku 10 rokov alebo milión najazdených kilometrov (!), podľa toho, čo nastane skôr.

10 ročná záruka zatiaľ len v troch štátoch

Háčik je v tom, že program 10 ročnej záruky Honda ponúka zatiaľ len súkromným zákazníkom vo Francúzsku, Monaku a Andorre. Rekordne štedrá záruka môže napovedať o kvalite a spoľahlivosti motorov japonskej značky. Pokrýva všetky súčasti spaľovacieho motora, ktoré prichádzajú do kontaktu s mazivami a taktiež náklady za prácu pri potenciálnej záručnej oprave. Pri hybridoch a elektromobiloch kryje aj samotný elektromotor a generátor.

10 ročná záruka Honda má však ďalšie výhody. Viaže sa na vozidlo, nie na majiteľa, a preto sa tešiť môžu aj majitelia jazdeniek nie starších ako 10 rokov. Podmienkou sú samozrejme pravidelné prehliadky v autorizovanom servisu po celý čas trvania záruky. Nezáleží ani na palive, v hre sú zážihové, vznetové motory a tiež elektromotory. 

Odporúčame:

TOP 10 najspoľahlivejších áut v USA po nájazde 320 tisíc km

Honda si takýmto spôsobom chce prilákať nových zákazníkov, ktorí počujú na kľúčové slová "spoľahlivosť", "odolnosť" a "záruka". Práve mechanická odolnosť je globálne pre japonské značky typická, a Honda sa rozhodla stavať na tomto atribúte. Buďme optimisti a verme, že 10 ročnú záruku by mohli pre súkromných zákazníkov rozšíriť aj do ďalších štátov. Dovtedy môžu mať majitelia Hondy aspoň dobrý pocit, že pod kapotami im bije srdce, ktorému samotná značka dôveruje vo veľkom.